Czytnik Google integruje się z Twitterem i Facebookiem

W oficjalnym blogu Czytnika Google pojawiła się informacja o dodaniu do popularnej aplikacji sieciowej kilku nowych, przydatnych funkcji. Usługę zintegrowano z Twitterem i Facebookiem, dodano także mechanizm ułatwiający oznaczanie wybranych nagłówków jako przeczytanych.

grlogo
grlogo
Andrzej Biernacki

W oficjalnym blogu Czytnika Google pojawiła się informacja o dodaniu do popularnej aplikacji sieciowej kilku nowych, przydatnych funkcji. Usługę zintegrowano z Twitterem i Facebookiem, dodano także mechanizm ułatwiający oznaczanie wybranych nagłówków jako przeczytanych.

Czytnik otrzymał nową funkcję o nazwie "Wyślij..." ("Send to"). Przybrała ona formę dodatkowego menu, które umożliwia udostępnienie danego linku w takich serwisach jak Blogger, Delicious, Digg, Twitter czy Facebook. Menu można dopasować do własnych potrzeb - umieścić w nim tylko te polecenia, które są potrzebne.

Twórcy Czytnika rozbudowali także mechanizm śledzący publikowane przez znajomych nagłówki. Od teraz można bezpośrednio subskrybować kanały RSS, które ci ludzie polecają. Wystarczy kliknąć w przycisk - od razu da się też przyporządkować dany kanał do odpowiedniego katalogu.

Najbardziej przydatną jest jednak najprostsza z nowych funkcji. Autorzy aplikacji rozbudowali przycisk "Oznacz jako przeczytane" ("Mark all as read"). Przekształcili go w rozwijalne menu z takimi poleceniami jak "tylko nagłówki starsze niż 1 dzień", "tylko nagłówki starsze niż tydzień" oraz "tylko nagłówki starsze niż 2 tygodnie". Genialne!

Dzięki temu modułowi użytkownicy Czytnika Google mają do dyspozycji "panic button". Jeśli są na urlopie albo z innego powodu nie mają przez kilka dni czasu na przeglądanie kanałów RSS mogą po powrocie w ciągu paru sekund pozbyć się nadmiaru wpisów.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.