Darmowy hosting plików. Najlepsze serwisy [TOP 10]

Hosting plików sprawdza się wtedy, gdy użytkownik musi mieć dostęp do danych z różnych komputerów. Pozwala też na dzielenie się dokumentami np. ze współpracownikami. Oto 10 najlepszych serwisów do przechowywania plików.

Dokumenty (Fot. Flickr/Steve Ryan/Lic. CC by)
Dokumenty (Fot. Flickr/Steve Ryan/Lic. CC by)
Mariusz Kosakowski

17.12.2010 | aktual.: 14.01.2022 14:23

Hosting plików sprawdza się wtedy, gdy użytkownik musi mieć dostęp do danych z różnych komputerów. Pozwala też na dzielenie się dokumentami np. ze współpracownikami. Oto 10 najlepszych serwisów do przechowywania plików.

RapidShare

Zestawienie otwiera bardzo popularny RapidShare. Serwis jest dostępny w darmowej wersji - maksymalny rozmiar pliku to 500 MB. Użytkownik może umieszczać swoje dokumenty i dzielić się nimi za pomocą poczty e-mail, Twittera lub Google Buzza.

Teoretycznie nie znając pełnego adresu pliku nie można go oglądać. W praktyce istnieją jednak serwisy, które pozwalają na wyszukiwanie danych. Minusem jest konieczność oczekiwania na pobranie pliku (w przypadku kont darmowych). Czekać trzeba od 25 sekund do 99 minut.

MegaUpload

To serwis oferujący darmowy hosting plików na 200 GB powierzchni dyskowej. Do tego menedżer ładowania i pobierania plików oraz pasek narzędzi MegaUpload Browser Toolbar dla szybszych transferów. Maksymalny rozmiar pojedynczego pliku to 1 GB.

Korzystając z darmowego konta pliki można przechowywać 90 dni od ostatniego pobrania. Po tym czasie zostaną usunięte. Na koncie premium nie ma takich ograniczeń. Ciekawą funkcją jest Filebox. Skrzynkę można umieścić na stronie internetowej lub blogu i stamtąd przesyłać pliki na serwer.

1fichier

To francuski dostawca darmowego hostingu plików. Serwis oferuje użytkownikowi nieograniczoną przestrzeń dyskową - maksymalny rozmiar jednego pliku to 10 GB. Dane mogą być przechowywane przez 60 dni bez pobierania, potem są usuwane.

Hostuje.net

Hostuje.net
Hostuje.net

Ten polski serwis oferuje maksymalny rozmiar pliku na poziomie 1 GB. Dane można udostępniać znajomym w postaci np. bezpiecznych (poufnych) linków. Korzystając z tej opcji pobierający musi znać kod autoryzacji, który pojawia się przy linku po wykonaniu uploadu.

Easy-share

Po wpisaniu w pole adresu przeglądarki www.easy-share.com pojawia się polskojęzyczna wersja serwisu. Oferuje on darmowy hosting plików, gdzie maksymalny jednorazowy upload wynosi 1 GB.

Serwis umożliwia przesłanie danych kilkoma drogami, z poziomu przeglądarki lub przez FTP. Użytkownik może udostępniać pliki innym i ma dostęp do statystyk pobrań.

Badongo

Hosting plików w wersji płatnej i za darmo. W wersji płatnej pliki można przechowywać bez żadnych limitów. W wersji darmowej dane są kasowane po 90 dniach. Badongo ma rozszerzenia m.in. do iPhone'a, Facebooka oraz Firefoksa w postaci Badongo Bara – by szybciej i sprawniej przesyłać pliki.

Maksymalny jednorazowy upload wynosi 1 GB, na dostęp do danych trzeba czekać od 15 do 45 sekund.

DepositFiles

Hotfile

Bardzo przyjemny i prosty w obsłudze serwis do hostingu plików. Po przesłaniu pliku na serwer (maksymalnie 2 GB danych) można go udostępnić jako zwykły link. Pliki w darmowej wersji konta są kasowane po 90 dniach.

Takie ograniczenie nie dotyczy posiadaczy kont Premium. Serwis oferuje każdemu z użytkowników program partnerski, w ramach którego na wysyłaniu i udostępnianiu swoich danych można zarabiać.

Uploading

Serwis w swojej darmowej wersji pozwala plikom przeleżeć spokojnie bez pobierania przez miesiąc, potem dane są usuwane. Przesyłanie na serwer może odbywać się z poziomu przeglądarki, klienta FTP lub specjalnej aplikacji zainstalowanej na dysku komputera. Plik może maksymalnie ważyć 1 GB.

Wiem, że w zestawieniu zabrakło kilku popularnych serwisów oferujących hosting plików. Zrezygnowałem z nich głównie dlatego, że oferowały bardzo małe limity wielkości. I tak np. w Sendfile było to raptem 198 MB, a we Wrzucie tylko 150 MB.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.