Długa nauka rzutów kartami do gry? Po co, z klocków Lego Technics zrobisz automatyczny pistolet

Pewnie widzieliście kiedyś w telewizji czy Internecie zręcznych zawodników, którzy opanowali do perfekcji rzuty pospolitymi kartami do gry. Osiągają wtedy duże prędkości i mogą nawet przeciąć niektóre przedmioty. Podobny efekt daje pistolet z kloców Lego.

Pistolet na karty do gry, niczym dla klockowego rewolwerowca
Pistolet na karty do gry, niczym dla klockowego rewolwerowca
Źródło zdjęć: © Brick Experiment Channel @ YouTube
Jan Domański

26.02.2020 | aktual.: 09.03.2022 08:39

Twórca z kanału YouTube o nazwie Brick Experiment Channel znany jest z filmików, w których pokazuje najróżniejsze konstrukcje wykonane z klocków Lego np. zdalnie sterowana łódź podwodna, prasa hydrauliczna, dźwig… Tym razem zajął się niecodziennym problemem wystrzeliwania kart do gry.

Niby zabawka z klocków, ale lepiej być ostrożnym

Z jednej strony to zabawka, ale z drugiej lekko niebezpieczne narzędzie. Wystrzeliwuje do 6 kart na sekundę, które osiągają prędkość około 33 kilometrów na godzinę. Przeładowanie, jeśli ma się pełną talię pod ręką, trwa około 5 sekund.

Playing Card Lego Gun

Ciężko mówić o śmiercionośnej broni, ale wystrzeliwane z niej karciane pociski bez problemu wbijają się w jabłko. Możliwe, że mogłyby powodować lekkie zacięcia na nieosłoniętej skórze przy nierozważnej zabawie. Jedynym problemem jest celność z nieco większej odległości, kiedy obrót kart już i tak nie daje rady innym siłom i arkusze zaczynają zbaczać z początkowo dość prostego toru lotu.

Proces składania i pokaz możliwości został przedstawiony w materiale wideo na kanale Brick Experiment Channel. Okazuje się, że pistolet na karty nie jest wcale trudny do wykonania. Wystarczy nieco odpowiednich klocków z zestawów Technics i można cieszyć się własną karcianą pukawką, nie musimy trenować, aby własnoręcznie dobrze opanować taką sztukę.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.