Do czego służą jadalne wyświetlacze? [wideo]

To, co widzicie na zdjęciu, wygląda jak jedno z ciast robionych na zimno, a tak naprawdę to skomplikowana aparatura stworzona na Uniwersytecie w Tokio. Jadalny wyświetlacz? To mogli wymyślić tylko Japończycy.

Jadalny wyświetlacz
Jadalny wyświetlacz
Grzegorz Nowak

19.03.2011 13:00

To, co widzicie na zdjęciu, wygląda jak jedno z ciast robionych na zimno, a tak naprawdę to skomplikowana aparatura stworzona na Uniwersytecie w Tokio. Jadalny wyświetlacz? To mogli wymyślić tylko Japończycy.

Co prawda ciężko projekt japońskich naukowców nazwać wyświetlaczem, ale rzeczywiście nie da się zaprzeczyć, że wygląda na jadalny. Wedle słów jednej z twórczyni tego wynalazku dowolny obrazek w rozdzielczości 256 x 256 pikseli można przerobić na taki właśnie tort. Po wprowadzeniu danych do programu urządzenie precyzyjnie umieści rodzynki i inne jadalne dodatki, tworząc pożądany wzór. Stworzenie litery "L" zajmuje ok. 3-5 minut.

Wedle słów prezenterki wynalazku:

Urządzenie łączy naukę i unikatową kobiecą perspektywę.

Twórcy jadalnych wyświetlaczy mają nadzieję, że ich pomysł znajdzie zastosowanie w konstrukcji robotów przeznaczonych do parków rozrywki. Według mnie projekt zasługuje na Anty-Nobla za rok 2011. A jaka jest Wasza opinia?

Edible Display Uses Dried Fruit As Pixels #DigInfo

Źródło: dvice.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.