Do czego służy to paskudztwo?

Nie, to nie jest żadna fikuśna zabawka dla dorosłych, choć znając ludzką pomysłowość, gadżet prędzej, czy później zostanie wykorzystany w bardziej niecnym celu. Mimo braku powiązań z branżą produkującą gadżety dla dorosłych, ten dziwny przyrząd, wcale nie jest dużo bardziej „normalny”.

Do czego służy to paskudztwo?
Marek Maruszczak

Nie, to nie jest żadna fikuśna zabawka dla dorosłych, choć znając ludzką pomysłowość, gadżet prędzej, czy później zostanie wykorzystany w bardziej niecnym celu. Mimo braku powiązań z branżą produkującą gadżety dla dorosłych, ten dziwny przyrząd, wcale nie jest dużo bardziej „normalny”.

Drodzy gadżetomaniacy i gadżetomaniaczki, patrzycie właśnie na pierwszą na świecie robo-pachę. Tak jest, ten plastikowy przyrząd pokryty paskudnymi włoskami potrafi wydzielać taki sam zapach jak męska pacha. Od razu nasuwa się jedno pytanie: po co?

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2011/07/robopacha1.jpg)

Odpowiedź Kevina Grennana, który skonstruował robo-pachę jest nieco dziwna. Miałoby mianowicie chodzić o zwiększoną interakcję pomiędzy robotami i ludźmi. Na razie brzmi całkiem do rzeczy prawda? Niestety Kelvin jako przykład takie integracji podaje roboty pracujące w charakterze saperów. Ludzie potrafią wyczuć woń strachu, więc według konstruktora, pocące się roboty to doskonały sposób na ostrzeganie przed niebezpieczeństwem.

Pomijając możliwość pomyłki (obok robota może stać ktoś spocony), to istnieją mniej skomplikowane sposoby ostrzegania przed niebezpieczeństwem. Mam wrażenie, że zwykły dzwonek, albo dźwięk syreny sprawdziłby się zdecydowanie lepiej.

Wynalazek Kevina Grannana nie jest jednak tak niedorzeczny jak, podane przez niego zastosowanie. W końcu jeżeli kiedyś powstaną roboty idealnie naśladujące ludzi, to powinny posiadać również pachy.

Źródło: Geekologie

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.