Do czego służy to steampunkowe dziwactwo?

Autorzy steampunkowych gadżetów starają się nadać urządzeniom znanym z życia codziennego nieco archaiczną, wiktoriańską stylistykę. Do czego służy sprzęt wyrwany żywcem z laboratorium szalonego naukowca?

Steampunk
Steampunk
Paweł Żmuda

Autorzy steampunkowych gadżetów starają się nadać urządzeniom znanym z życia codziennego nieco archaiczną, wiktoriańską stylistykę. Do czego służy sprzęt wyrwany żywcem z laboratorium szalonego naukowca?

Mimo dość przerażającego wyglądu urządzenie widoczne na zdjęciu powyżej jest najzwyklejszą myszką komputerową. Poza rzucającym się w oczy mózgiem (który według zapewnień konstruktora nie pochodzi od żadnego zwierzęcia, ale kto go tam wie...) do wykonania steampunkowego gryzonia wykorzystano części ze zwykłej myszki optycznej. Podobnie jak pierwsza mysz komputerowa opracowana przez Douglasa Engelbarta, steampunkowy wynalazek został wykonany w dużej mierze z drewna. W przeciwieństwie do złożonej myszki wnętrze urządzenia nadaje się nawet do zaprezentowania babci.

Steampunk
Steampunk

Zamiast plastikowego scrolla autor projektu, Peter Balch, wykorzystał... monetę. By jeszcze bardziej uatrakcyjnić myszkę, zamontował diodę LED podświetlającą oryginalny mózg.

Mysz
Mysz

Niestety, pomysłowy konstruktor nie poinformował, ile kosztowało go zbudowanie myszki.

Źródło: hackedgadgets

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.