"Drapieżna" tablica

Zobaczcie, do czego można wykorzystać techniki wirtualnego obrazowania. Australian Museum uruchomiło niesamowicie mądry projekt, który jest częścią wielkiego konceptu, mającego za zadanie przybliżyć życie dzikich i drapieżnych istot żyjących na najmniejszym kontynencie świata.

"Drapieżna" tablica
Katarzyna Kieś

Zobaczcie, do czego można wykorzystać techniki wirtualnego obrazowania. Australian Museum uruchomiło niesamowicie mądry projekt, który jest częścią wielkiego konceptu, mającego za zadanie przybliżyć życie dzikich i drapieżnych istot żyjących na najmniejszym kontynencie świata.

To interaktywna tablica, dzięki której można nie tylko obejrzeć z bliska wiele dzikich zwierząt. Można też poczuć dreszcz emocji, kiedy oglądany akurat rekin, nagle próbuje odgryźć rękę, znajdującą się na tablicy. Oczywiście, rekin jest jedynie obrazem pojawiającym się na tablicy. Niemniej, przestraszyć się można całkiem nieźle.

Kolejnym atutem tablicy jest możliwość bezkarnego obracania wirtualnych drapieżników na wszystkie strony - żaden nie ugryzie. No i czerpanie mnóstwa informacji z wyświetlanych na tablicy obrazów.

Dlaczego o tym piszę na ekoblogii? Ponieważ wirtualna tablica to świetny pomysł na bezkrwawą lekcję biologii i behawioru. Już nie trzeba męczyć mrówek czy pająków, by dowiedzieć się, co też takiego mają pod odwłokiem, ani narażać się na poparzenie przez meduzy, by przekonać się, że rzeczywiście są to istoty podobne do upostaciowanej galaretki.

Przy okazji zdobywania informacji można pobawić się efektownym tłem tablicy i innymi jej możliwościami: zwierzaki poruszają się, gonią za palcem odbiorcy informacji, atakują... A w środowisku wodnym wirtualna woda zachowuje się jak prawdziwa: faluje, miesza się, usuwa się pod wpływem nacisku na powierzchnię tablicy... To musi być świetna zabawa!

Źródło: GeekAlerts

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.