Drukowany OLED 19" ma rozdzielczość jak komórka

Wpis gościnny z Multi-blog.pl.

Samsung OLED 19 02
Samsung OLED 19 02
Blomedia poleca

Stoję murem za technologią OLED, a tym bardziej za metodą drukowania ekranów. Dzięki niej w przyszłości produkcja telewizorów może być tańsza i szybsza. Póki co efekt jest jednak dość marny.

Wpis gościnny z Multi-blog.pl.

Stoję murem za technologią OLED, a tym bardziej za metodą drukowania ekranów. Dzięki niej w przyszłości produkcja telewizorów może być tańsza i szybsza. Póki co efekt jest jednak dość marny.

Nowy, 19-calowy panel OLED Samsunga robi wrażenie pod względem grubości (około 4 milimetrów) i technologii wykorzystanej przy produkcji. Ale to by było na tyle. Ten drukowany ekran OLED ma rozdzielczość zaledwie 960 x 540 pikseli, jasność 200 cd/m2 i może wyświetlać 16,77 milionów kolorów. Mówiąc inaczej - nic nadzwyczajnego.

Na domiar złego kolejne prototypy OLED pokazywane przez Samsung Electronics póki co nie idą w parze z komercyjnymi urządzeniami. OLED-y w komórkach są, ale na pytanie o seryjne wersje z większymi przekątnymi Samsung odpowiada standardowo: "Ta technologia jest jeszcze w fazie produkcyjnej".

Nawet jeśli przyszłość to OLED (w co nie wątpię), to nie jest to przyszłość zbyt bliska.

Źródło: MultiBlog

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.