Dwie lampy, jedna żarówka, zero sensu

Zaprezentowana podczas wiedeńskiego Design Week 2010 koncepcja jednej żarówki dla dwóch lampek nie ma większego sensu... Nie zmienia to faktu, że wygląda ona rewelacyjnie.

dwie lampki, jedna zarowka
dwie lampki, jedna zarowka
Szymon Adamus

Zaprezentowana podczas wiedeńskiego Design Week 2010 koncepcja jednej żarówki dla dwóch lampek nie ma większego sensu... Nie zmienia to faktu, że wygląda ona rewelacyjnie.

Wybrani projektanci z Austrii zostali poproszeni o stworzenie źródła światła, którego wygląd i sposób wykorzystania odpowiadałyby na pytanie: co się stanie z dizajnem lamp, gdy skończą się żarówki? Zagwozdka całkiem realna, biorąc pod uwagę powolne, ale stanowcze przechodzenie Stanów Zjednoczonych i Europy na energooszczędne świetlówki, diody LED, a przyszłości także panele oświetleniowe OLED.

Katharina Mischer i Thomas Traxler stworzyli dla przykładu lampę Relumine.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2010/10/dwielampkijednazarówka02.jpg)

Konstrukcja tyle niepraktyczna, co wielce interesująca. Dwie lampki dzielą się jedną żarówką.

Inne pomysły? Chociażby świetlny naszyjnik Perlenlicht stworzony przez projektantów z biura POLKA.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2010/10/POLKA.jpg)
Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.