eSleeper – interaktywne posłanie dla kota [wideo]

Podobno koty są królami Internetu. Krótki przegląd serwisów z zabawnymi zdjęciami pozwala stwierdzić, że jest w tym sporo prawdy. Kot, którego widzicie na zdjęciu, nie robi zabawnych sztuczek, ale dzięki swojemu legowisku może... wysyłać wpisy na Twittera.

eSleeper (fot. samuelcox.net)
eSleeper (fot. samuelcox.net)
Maciek Kurek

Podobno koty są królami Internetu. Krótki przegląd serwisów z zabawnymi zdjęciami pozwala stwierdzić, że jest w tym sporo prawdy. Kot, którego widzicie na zdjęciu, nie robi zabawnych sztuczek, ale dzięki swojemu legowisku może... wysyłać wpisy na Twittera.

Pamiętacie komputery eMac? Ten kuzyn linii iMac był produkowany w latach 2002 – 2006 i został zaprojektowany do celów edukacyjnych. Przekątna ekranu (17 cali) oraz parametry dziś nie powalają na kolana, jednak jest jedna rzecz, do której te komputery nadają się doskonale.

Samuel Cox zauważył, że jego kot ma zwyczaj spania w jednym, upatrzonym miejscu. Ponieważ poprzedni kosz nadawał się tylko do wyrzucenia, Samuel postanowił przerobić swojego starego eMaca na legowisko dla kota. Mamy XXI wiek, dlatego w środku nie mogło zabraknąć elektroniki. W ten sposób powstał eSleeper.

W obudowie komputera umieszczono miękką wyściółkę oraz kilka ciekawych rozwiązań. eSleeper jest sterowany przez platformę Arduino. Wewnątrz obudowy znajduje się czujnik na podczerwień. Gdy kot wchodzi do środka, zapalają się diody podświetlające wnętrze oraz uruchamia się zegar. System mierzy, jak długo kot pozostaje w środku. Gdy zwierzak opuści legowisko, na konto w serwisie Twitter zostaje wysłana informacja, jak długo trwała drzemka, wraz z losowym komentarzem. W ten oto sposób ulubieniec Samuela został pierwszym w historii twittującym kotem. Jego wpisy możecie zobaczyć pod adresem twitter.com/eSleeper1.

Źródło: SamuelCox.net

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.