Ewolucja rąk graczy. Tak mogłyby wyglądać dłonie, gdyby były stworzone do grania

Setki milionów osób gra w gry wideo, jednak niekoniecznie nasze ręce są przystosowane do tego, by je trzymać w sposób dla nas w pełni wygodny. "Co by było gdyby nasze ręce wyewoluowały do uzyskania jak najlepszych wyników w grach?" - na to pytanie postanowiło uzyskać odpowiedź SlotsWise wraz z Cornelius Creative. Ta druga z firm stworzyła realistyczny model 3D tego, jak mogłyby zmienić się zmienić nasze ręce w wyniku ewolucji, tak aby skuteczniej grać.

Ewolucja rąk graczy. Tak mogłyby wyglądać dłonie, gdyby były stworzone do grania
Jakub Krawczyński

12.04.2021 | aktual.: 06.03.2024 22:24

Zdaniem Simona Corneliusa, szefa Cornelius Creative, współczesne kontrolery do konsol są bardzo ergonomiczne i starają się zminimalizować liczbę ruchów, jakie wykonujemy. Jednak zdaniem dyrektora brytyjskiej firmy designerskiej jest obecnie coraz więcej gier, które wymagają zwiększonej liczby przycisków do gry, aby poczuć pełnię "immersji". Innymi słowy wczuć się w rozgrywkę.

"Zwiększenie liczby przycisków na kontrolerach oznacza, że nasze palce, a w szczególności kciuk, palec wskazujący i środkowy musiałyby bardziej rozciągnąć." - mówi Cornelius w rozmowie z portalem europeangaming. Brytyjski projektant uważa, że gdyby doszło do ewolucji, te wyżej wymienione palce wydłużyłyby się, aby skrócić czas reakcji.

Hand Evolution - 3D model of our hands in the future

A co z resztą palców? Palec serdeczny i mały palec mogłyby nieco zmniejszyć swoje rozmiary i przybrać kształt czegoś na kształt szponów, które zawijałyby się wokół pada do konsoli.

Główne korzyści takich teoretycznych zmian to możliwość sprawniejszego przyciskania wielu przycisków jednocześnie, a także wspomniany skrócony czas reakcji. Przy skróceniu dwóch ostatnich palców (których i tak nie używamy), pozostałe z nich mogłyby sprawniej reagować.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.