Finalny GeeXboX 1.2 wydany

Ponad miesiąc temu pisałem o wydaniu trzeciej wersji beta GeeXboX 1.2, teraz z prawdziwą przyjemnością chciałbym poinformować o powstaniu jego stabilnej wersji.

gx-v2-photo-full
gx-v2-photo-full
Adrian Nowak

Ponad miesiąc temu pisałem o wydaniu trzeciej wersji beta GeeXboX 1.2, teraz z prawdziwą przyjemnością chciałbym poinformować o powstaniu jego stabilnej wersji.

GeeXboX to nic innego jak system stworzony po to by zastąpić znany Windows Media Center. Komputery tej klasy służą najczęściej za domowe centra rozrywki. Poprzez swój miły dla oka interfejs umożliwiają dostęp do zasobów komputera z poziomu wyłącznie klawiatury bądź często nawet tylko specjalnego pilota.

Najnowsza wersja programu jest przystosowana do pracy z ekranami panoramicznymi i wspiera HDTV. Dodatkowo uczyniono ukłon w stronę mniej zaawansowanych użytkowników dodając narzędzie pozwalające na instalacje systemu z poziomu Windowsa bez konieczności tworzenie dodatkowej partycji (taki instalator posiada również dystrybucja Ubuntu).

Program odróżnia się od innych tego typu bardzo niskim użyciem podzespołów. Być może tchnie on drugie życie w nasz stary, nieużywany sprzęt. Linki do obrazów płyty, które należy wypalić na nośniku znajdują się tutaj.

źródło: geexbox.org

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.