Firefox 4 będzie wyglądał jak Google Chrome?

Mozilla zaprezentowała w ubiegłym tygodniu makiety interfejsu Firefoksa 3.7. W poniedziałek pokazano z kolei pierwsze zrzuty z wersji 4.0. W oczy rzuciła się próba upodobnienia przeglądarki do Google Chrome.

Fot. DesktopNexus
Fot. DesktopNexus
Andrzej Biernacki

Mozilla zaprezentowała w ubiegłym tygodniu makiety interfejsu Firefoksa 3.7. W poniedziałek pokazano z kolei pierwsze zrzuty z wersji 4.0. W oczy rzuciła się próba upodobnienia przeglądarki do Google Chrome.

Firefox 3.7 zaskoczył fanów Mozilli. Program pozbawiono paska tytułowego, dodano rozwijalne menu narzędziowe obok paska adresu. Niektórzy byli nową propozycją zachwyceni, inni ostro ją skrytykowali.

W poniedziałek twórcy Firefoksa zaprezentowali dwie koncepcje. Jedna z makiet "czwórki" była kolejnym krokiem w kierunku Chrome. Druga zaprezentowała bardziej klasyczne podejście. Porównajcie sami:

Firefox 4.0 - wersja klasyczna
Firefox 4.0 - wersja klasyczna

Inne informacje na ten temat można znaleźć tutaj.

Żadna z powyższych propozycji nie ma wiążącego charakteru. Mozilla chce tylko pokazać kilka pomysłów deweloperom, blogerom czy zwykłym użytkownikom. Upodobnienie Firefoksa do Chrome ma zarówno zalety, jak i wady:

[cytat]Chrome'owa koncepcja kart-na-górze ma pozwolić na udostępnienie większej przestrzeni w pionie i zredukować złożoność interfejsu. Jej wadą, zdaniem twórców, jest złamanie dotychczasowych przyzwyczajeń i pozbawienie ludzi możliwości obejrzenia pełnego tytułu strony internetowej.[/cytat]

Nawet jeśli interfejs się mocno nie zmieni przeglądarka Mozilli i tak będzie wykorzystywać "pod maską" rozwiązania znane z produktu Google - chociażby uruchamianie kart w odrębnych procesach. Ciekawym dodatkiem może być także uniwersalny przycisk stop/odśwież/przejdź do zlokalizowany na pasku adresu:

firefox-top-4
firefox-top-4

Źródło: Webhosting

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.