Fruit Ninja w trzech wymiarach [wideo]

Pamiętacie niesamowicie grywalną grę na iPhone'y i komórki z Androidem, w której zadaniem gracza było siekanie owoców na plasterki? Ktoś postanowił przenieść całą zabawę w wirtualną przestrzeń!

Fruit Ninja 3D
Fruit Ninja 3D
Grzegorz Nowak

Pamiętacie niesamowicie grywalną grę na iPhone'y i komórki z Androidem, w której zadaniem gracza było siekanie owoców na plasterki? Ktoś postanowił przenieść całą zabawę w wirtualną przestrzeń!

Sukces Fruit Ninja opiera się na prostym pomyśle i ogromnej grywalności. Jeżdżenie palcem po ekranie i rozwalanie nadlatujących owoców jest po prostu zabawne i wciągające, a rosnący poziom trudności wzmaga chęć "pokonania" gry. Czterech studentów z Niemiec postanowiło przenieść ten pomysł to wirtualnej przestrzeni 3D.

Do zrealizowania swojego pomysłu wykorzystali technologię CAVE (Cave Automatic Virtual Environment). Tworzy ona przestrzeń wirtualną w niewielkim pomieszczeniu, na którego ścianach wyświetlane są obrazy. W połączeniu z systemem dźwięku 5.1 oraz wbudowanym w podłogę powierzchniom drgającym wrażenia z gry mają być naprawdę ciekawe.

Studenci przy tworzeniu klona znanej gry korzystali w większości z gotowego sprzętu i oprogramowania. CAVE obsługują cztery kamery podczerwone i cztery komputery, obraz jest renderowany dzięki OpenGL oraz Chromium. Kontroler używany do szatkowania owoców to Wiimote. Gra ma trzy tryby gry oraz rosnący poziom trudność.

Jak rozgrywka wygląda w praktyce, możecie zobaczyć poniżej.

Źródło: crunchgear.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.