Gdzie w sieci znaleźć PRAWDZIWE poglądy kandydatów na prezydenta?
Twitt.pl, agregator polskich wpisów na Twitterze, przygotował stronę poświęconą wyborom prezydenckim. Często na mikroblogach politycy pozwalają sobie na komentarze i stwierdzenia, których nadaremnie szukać w mediach tradycyjnych.
Twitt.pl, agregator polskich wpisów na Twitterze, przygotował stronę poświęconą wyborom prezydenckim. Często na mikroblogach politycy pozwalają sobie na komentarze i stwierdzenia, których nadaremnie szukać w mediach tradycyjnych.
Dzięki mikroblogom polityków internauci mogą zapoznać się z wiadomościami ze sztabów wyborczych. Co więcej, mają możliwość przeczytania wpisów, komentarzy, zdobycia wiedzy o aktualnych wystąpieniach i debatach kandydatów. Korzystanie z twitt.pl/wybory-2010 to dobry sposób, aby być na bieżąco w czasie kampanii prezydenckiej.
Politycy mogą w nowoczesny sposób „sprzedać” internautom swoje poglądy, a ci mogą lepiej poznać kandydatów startujących w najbliższych wyborach prezydenckich. Korzyści jest jeszcze więcej. Politycy są „bliżej” swoich wyborców i mogą błyskawicznie reagować na dziejące się wydarzenia. Za pomocą mikroblogów politycy zamieszczają komentarze i stwierdzenia, których internauci nie znajdą w innych mediach.
Najpopularniejszym z twittujących kandydatów jest Andrzej Olechowski, ma na swoim koncie ponad 400 wpisów oraz ponad tysiąc obserwujących. Mało aktywnym jest Bronisław Komorowski, na jego profilu użytkownicy mogą przeczytać jedynie 15 wpisów. Mimo tego jest popularnym politykiem wśród użytkowników, ma ponad 700 obserwujących.
[cytat]- Taka duża aktywność polskich kandydatów prawdopodobnie jest spowodowana sukcesem prezydenckiej kampanii Baracka Obama w 2008 roku, której jednym z kluczowych elementów były Social Media. – mówi Rafał Janik, opiekun projektu Twitt.pl.[/cytat]
Na Twitterze obecny jest pełen przekrój polskich polityków, bez względu na partie polityczną czy zajmowane stanowisko. Twittują zarówno politycy koalicji, jak i opozycji, radni, posłowie, a nawet przewodniczący Parlamentu Europejskiego.
Swoje konta na twitterze mają:
- Bronisław Komorowski
- Andrzej Olechowski
- Grzegorz Napieralski
- Janusz Korwi-Mikke
- Marek Jurek
- Kornel Morawiecki
- Andrzej Lepper
Wykorzystywanie multimedialnych kanałów informacji staje się coraz bardziej powszechne (co można zauważyć chociażby po tym jakie, wydawałoby się „zaściankowe marki” mają swoje grupy na facebooku). Twitterowa promocja swoich poglądów? Czemu nie. Do młodzieży nie przemawiają nudne przemówienia czy urzędowe komunikaty, przez co wiele osób wybiera swojego kandydata z małą świadomością jego programu politycznego. Twitt.pl może nie zmieni Polski na lepsze, ale na pewno pozwoli spojrzeć na polityków jak na osoby z „ludzką twarzą”.
Źródło: redefine.pl