Giętkie ekrany i oświetlenie, które można ciąć jak papier [wideo]

Giętkie ekrany i oświetlenie, które można ciąć jak papier [wideo]
Szymon Adamus

24.05.2010 07:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Giętkie, przeźroczyste ekrany owijane wokół ręki i lampy cięte na kawałki jak papier. Oto przyszłość jaką szykuje nam OLED.

Giętkie, przeźroczyste ekrany owijane wokół ręki i lampy cięte na kawałki jak papier. Oto przyszłość jaką szykuje nam OLED.

Badaczom z Centrum Holsta, niezależnej firmy R&D, zwykły dzień mija zapewne pod znakiem menzurek, białych fartuchów i tablic zapisanych od góry do dołu wzorami. Raz na jakiś czas naukowcy robią jednak też coś, co nawet zwykły człowiek mógłby uznać za zabawne. Na przykład tną nożyczkami świecący panel OLED, który mimo przepołowienia nadal świeci. Centrum przygotowało prezentację wideo pokazującą kilka ciekawych pomysłów na wykorzystanie super cienkich paneli oświetleniowych oraz półprzeźroczystych wyświetlaczy na bazie organicznych diod elektroluminescencyjnych (OLED).

Centrum Holsta powstało w 2005 roku i zajmuje się głównie badaniami systemów na folii i rozwiązaniami bezprzewodowych, niezależnych przewodników. Centrum zatrudnia 145 pracowników z 25 krajów i współpracuje z około 20 partnerami.

Źródło: OLEDinfo

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także