Giętkie ekrany i oświetlenie, które można ciąć jak papier [wideo]

Giętkie, przeźroczyste ekrany owijane wokół ręki i lampy cięte na kawałki jak papier. Oto przyszłość jaką szykuje nam OLED.

Giętkie ekrany i oświetlenie, które można ciąć jak papier [wideo]
Szymon Adamus

24.05.2010 07:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Giętkie, przeźroczyste ekrany owijane wokół ręki i lampy cięte na kawałki jak papier. Oto przyszłość jaką szykuje nam OLED.

Badaczom z Centrum Holsta, niezależnej firmy R&D, zwykły dzień mija zapewne pod znakiem menzurek, białych fartuchów i tablic zapisanych od góry do dołu wzorami. Raz na jakiś czas naukowcy robią jednak też coś, co nawet zwykły człowiek mógłby uznać za zabawne. Na przykład tną nożyczkami świecący panel OLED, który mimo przepołowienia nadal świeci. Centrum przygotowało prezentację wideo pokazującą kilka ciekawych pomysłów na wykorzystanie super cienkich paneli oświetleniowych oraz półprzeźroczystych wyświetlaczy na bazie organicznych diod elektroluminescencyjnych (OLED).

Centrum Holsta powstało w 2005 roku i zajmuje się głównie badaniami systemów na folii i rozwiązaniami bezprzewodowych, niezależnych przewodników. Centrum zatrudnia 145 pracowników z 25 krajów i współpracuje z około 20 partnerami.

Źródło: OLEDinfo

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.