Gigantyczne plazmy jeszcze raz

Gigantyczne plazmy jeszcze raz

Gigantyczne plazmy jeszcze raz
Blomedia poleca
12.06.2010 08:00

Wpis gościnny z bloga TechSfera.pl.

Wracamy na chwilę do tematu ogromnych paneli plazmowych, bo dotarły do mnie bardziej szczegółowe informacje o ich dostępności. Zajrzyjcie do pełnej wiadomości.

Wpis gościnny z bloga TechSfera.pl.[url=/images/2010/06/152.jpg]

[/url]

Wracamy na chwilę do tematu ogromnych paneli plazmowych, bo dotarły do mnie bardziej szczegółowe informacje o ich dostępności. Zajrzyjcie do pełnej wiadomości.

W czwartek pisałem, że Panasonic przymierza się do sprzedaży 152-calowej plazmy w tym roku. W oficjalnej informacji prasowej (którą znajdziecie u dołu tego wpisu) producent potwierdził te doniesienia. Podał też ciekawostki.

[cytat]Ekrany plazmowe 3D w rozmiarach 85”, 103” i 152” będą dostępne na jesieni w Japonii i Ameryce a wkrótce potem na pozostałych rynkach - czytamy w informacji.[/cytat]

Danych o cenach i konkretów na temat dostępności w Polsce nie ma, ale widać, że japońska firma chce silnie zaatakować rynek ogromnymi wyświetlaczami. Oczywiście nie są one kierowane do klientów indywidualnych. To raczej rozwiązania firmowe, tworzone z myślą o centrach rozrywki, sklepach, galeriach sztuki czy instytucjach edukacyjnych. Coś czuję, że ich podstawowym zastosowaniem będą imprezy sportowe i koncerty.

Obraz
© [źródło](http://hdtvmania.pl/images/2010/06/85152.jpg)

Poniżej załączam pełną treść informacji prasowej Panasonica.

Gigantyczne plazmy 3D Panasonic wkrótce w sprzedaży

Ekrany plazmowe 3D w rozmiarach 85”, 103” i 152” będą dostępne na jesieni w Japonii i Ameryce a wkrótce potem na pozostałych rynkach

Warszawa, 10 czerwca 2010 r. – Firma Panasonic poinformowała o rozpoczęciu przyjmowania zamówień na wielkoformatowe ekrany plazmowe 3D Full HD. Oferta obejmuje największy na świecie ekran o przekątnej 152 cali czyli niemal 4 metrów (386 cm) a także mniejsze monitory - 103” i 85”. Pierwsze dostawy rozpoczną się jesienią bieżącego roku. Wszystkie modele zostały zaprezentowane podczas targów InfoComm 2010 w Las Vegas, które rozpoczęły się 9 czerwca.

Firma Panasonic posiada rozległe doświadczenie w produkcji wielkoformatowych ekranów 2D - w 2006 roku wprowadziła na rynek ekran o przekątnej 103 cali, a w roku 2009 model 85-calowy. Duża popularność rozwiązań oferowanych przez Panasonic przełożyła się na największy udział firmy w rynku profesjonalnych wyświetlaczy typu flat (o rozmiarze większym niż 26 cali) w roku 2009.

Najnowsze monitory, na które zapisy zostały właśnie rozpoczęte, zapewnią najwyższej jakości obraz Full HD 3D a także znakomitą, znaną z dotychczasowych produktów, doskonałą jakość obrazu 2D.

Nowe modele profesjonalne wyposażono w najnowsze technologie przetwarzania obrazu, stosowane również w tegorocznych modelach telewizorów konsumenckich 3D Viera. Przykładem może być, nieosiągalny dla większości wyświetlaczy, kontrast natywny rzędu 5000000:1 zapewniający głęboką czerń i doskonały kontrast. Dodatkowo ekrany wyposażono w technologie niezbędne do doskonałego wyświetlania obrazu 3D - high speed drive oraz redukcję tzw. efektu crosstalk.

Technologia ultra high speed drive zapewnia czysty i szczegółowy obraz 3D nawet na dużych ekranach a układ „professional quality engine” odpowiada za 30-bitowe przetwarzanie kolorów, ulepszone względem konwencjonalnych modeli.

Zaawansowane technologie Panasonic pozwoliły na stworzenie pierwszej na świecie oferty dużych ekranów profesjonalnych 3D Full HD, które sprawiają, że widz ma wrażenie przebywania w filmowej scenie. 152 calowy wyświetlacz może nawet wyświetlać naturalnej wielkości postaci ludzkie. Urządzenia wyposażono również w rozwiązanie Panasonic o nazwie „SLOT2.0”, które umożliwia podłączenie różnych interfejsów - np. DVI czy HD-SDI zapewniając tym samym różnorodność i łatwą konfigurowalność oczekiwaną przez profesjonalistów.

Nowa oferta profesjonalnych ekranów 3D Full HD została stworzona z myślą o użytkownikach korporacyjnych, sklepach, centrach rozrywki, instytucjach edukacyjnych, galeriach sztuki i muzeach.

Źródło: TechSfera

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Plazmy Fabrizio
Plazmy Fabrizio
Szymon Adamus
Zagraj to jeszcze raz, Sam...
Zagraj to jeszcze raz, Sam...
Małgorzata Tchorzewska
Komentarze (0)