Google Moon, czyli wycieczka po księżycu dla każdego

Puenta szaleństwa z okazji 40-lecia lądowania człowieka na księżycu.

Google Moon, czyli wycieczka po księżycu dla każdego
Gniewomir Świechowski

Puenta szaleństwa z okazji 40-lecia lądowania człowieka na księżycu.

Wszyscy przyzwyczailiśmy się do urozmaicających różne okazje zmian w logo najpopularniejszej wyszukiwarki na świecie. Jednak z okazji 40-lecia największego osiągnięcia w historii ludzkości ( nie licząc oczywiście odkrycia ognia i wynalezienia koła oraz... destylacji) Google postanowiło zrobić internautom naprawdę solidną niespodziankę. Google Earth, dzięki któremu możemy obejrzeć już ziemię, niebo i marsa, zostało uzupełnione o księżyc.

Na oficjalnym blogu Google ogłosiła to Anousheh Ansari, czyli pierwsza kobieta, która zafundowała sobie wycieczkę w kosmos. Jest również członkiem zarządu fundacji X Prize, której najsłynniejszym projektem jest Google Lunar X PRIZE, czyli konkurs w którym zespoły nie związane z agencjami kosmicznymi ścigają się, kto pierwszy wyśle robota na księżyc i wyśle zdjęcia na ziemię. Nagrodą jest 20 milionów dolarów.

źródło: Wikipedia
źródło: Wikipedia

Aby obejrzeć księżyc potrzebny jest program Google Earth 5.0 i kliknięcie na pasku narzędziowym w ikonę planety z pierścieniem. Następnie z listy wybieramy księżyc (eng. moon). Program zaoferuje nam wideo i zdjęcia z misji księżycowych oraz panoramy, które można oglądać za pomocą interfejsu podobnego do Google Street View. Na obraz można też nałożyć warstwę z artefaktami jakie człowiek pozostawił na księżycu, w tym wszystkie sondy który udało się wylądować przedstawione jako trójwymiarowe modele.

Moon in Google Earth

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.