Groźna luka w zabezpieczeniach Windows. Co na to Microsoft?

Hakerzy z Chin odkryli nową, groźną lukę w systemie Windows. Jak szybko zareaguje Microsoft?

Niebezpieczeństwo (Fot. Flickr/mohamed.shaaz/Lic. CC by-sa)
Niebezpieczeństwo (Fot. Flickr/mohamed.shaaz/Lic. CC by-sa)
Łukasz Michalik

Hakerzy z Chin odkryli nową, groźną lukę w systemie Windows. Jak szybko zareaguje Microsoft?

Jak podaje producent oprogramowania antywirusowego, firma Pervx, na jednym z chińskich forów wywiązała się dyskusja dotycząca pliku win23k.sys i zawartej w nim funkcji NtGdiEnableEUDC.

Dzięki odkrytej luce, niezależnie od poziomu uprawnień konta użytkownika, istnieje możliwość wykonania szkodliwego kodu z pełnymi uprawnieniami.

Niepokojąca jest skala problemu – luka pozwala na ominięcie User Account Control z systemów Windows 7 i Windows Vista oraz atak na Windows XP. Na niebezpieczeństwo narażone są zarówno 32-, jak i 64-bitowe wersje „okien”.

Jak zapewnia rzecznik Microsoft, firma wie o luce w zabezpieczeniach i jest w trakcie jej badania. Szczegóły dotyczące nowego zagrożenia można poznać dzięki filmowi opublikowanemu przez firmę Sophos.

Allegro dało ciała. Hasła użytkowników widoczne dla każdego!

Źródło: TheNextWeb.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.