Gry Need For Speed - najlepsze w historii [ranking]

Seria Need for Speed, choć momentami przypominała brazylijski tasiemiec, to wciąż ma swoich wiernych fanów. Sam się do nich zaliczam i z niecierpliwością czekam na nową produkcję studia Criterion. Zanim jednak pojawi się ona w sklepach, pomyślałem, że dobrze byłoby rzucić okiem na gry Need for Speed, a zwłaszcza na te, które najbardziej nas zachwycały.

Gry Need For Speed - najlepsze w historii [ranking]
Mateusz Gajewski

21.10.2010 | aktual.: 14.01.2022 14:39

Seria Need for Speed, choć momentami przypominała brazylijski tasiemiec, to wciąż ma swoich wiernych fanów. Sam się do nich zaliczam i z niecierpliwością czekam na nową produkcję studia Criterion. Zanim jednak pojawi się ona w sklepach, pomyślałem, że dobrze byłoby rzucić okiem na gry Need for Speed, a zwłaszcza na te, które najbardziej nas zachwycały.

Need for Speed: Most Wanted

Most Wanted był jednym z pierwszych NFS-ów, które trafiły na konsole obecnej generacji (gra pojawiła się na Xboxie 360). Tytuł ten zachwycał z wielu powodów, ale jego główną zaletą były potyczki z policją. Niszczenie radiowozów, dewastowanie publicznego mienia, niekończące się ucieczki, ciągła walka o przetrwanie. Do tego wszystkiego dorzucono Black List – ranking kierowców, który musiałeś podbić. W świecie gier Need for Speed to Most Wanted jest jednym z najlepszych. Nawet dziś grafika w grze wygląda całkiem przyzwoicie, choć tytuł pojawił się na rynku w roku 2005.

Hot Pursuit to tak naprawdę jedna z pierwszych gier w naszym rankingu, która do serii Need for Speed dodała myślącą policję. Zabawy ze stróżami prawa w tym tytule do dziś stanowią niedościgniony wzór, a fakt, że sam gracz mógł się wcielić w rolę jednego z nich, tylko dodaje grze pikanterii. Główne założenia gry Need for Speed Hot Pursuit były wciąż takie same: wyścigi w egzotycznych pojazdach, jednak wątek policyjny sprawił, że do dziś fani serii stawiają ten tytuł bardzo wysoko w swojej hierarchii.

Obraz

Porsche Unleashed pozwalało zasiąść jedynie za kierownicami niemieckich samochodów sportowych, ale wydaje mi się, że żadnemu fanowi gry Need for Speed to nie przeszkadzało. Wręcz przeciwnie – możliwość wcielenia się w rolę kierowcy testowego, trudne wyzwania i legenda marki Porsche nadały tej grze specjalnego stylu. Warto także wspomnieć o świetnie zrealizowanym widoku z kokpitu pojazdu, który w tamtych czasach po prostu urywał czachę. Nasz ranking nie miałby szans istnienia bez tej gry na pokładzie.Need for Speed: Underground 2 (2004)[/h3]

Jakiś czas po premierze filmu "Szybcy i Wściekli" na rynku zadebiutowały gry Need for Speed z logo Underground. Zarówno grę, jak i film łączyła jedna idea – nielegalne wyścigi w tuningowanych samochodach. Coś zupełnie świeżego w serii, jednak element ten został bardzo ciepło przyjęty przez wszystkich graczy. Moim zdecydowanym faworytem jest druga część Underground, która nie tylko pozwalała się ścigać, ale także umożliwiała nam swobodne „bujanie się” po mieście we własnoręcznie odpicowanej furze.

Obraz

Choć Shift jest nieco na bakier z duchem gier Need for Speed (ścigamy się jedynie na zamkniętych torach, brak możliwości swobodnej jazdy), to zaliczam ten tytuł do bardzo udanych. Wprowadzono interesujący model jazdy, który w połączeniu z kierownicą pozwalał świetnie się bawić przy tej grze, a do tego wszystkiego dochodziły świetna grafika i spora liczba interesujących samochodów. Z pewnością znajdą się osoby, które Shifta zmieszają z błotem, jednak ja wciąż będę go bronił. Gry Need for Speed od jakiegoś czasu ewoluują, a powiew świeżości w tym tytule zrobił nam wszystkim dobrze.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.