Hakerzy wykorzystują głupotę internautów

Jedna plotka, puszczona w obieg, przekserowana kilka razy i rozpowszechniona w społecznościach może spowodować wiele szkód wśród naiwnych internautów oraz dostarczyć wiele profitów hakerom. A wy widzieliście już filmik ze śmiertelnego wypadku Johnego Deppa?

Hakerzy wykorzystują głupotę internautów
Piotr Mazanek

Jedna plotka, puszczona w obieg, przekserowana kilka razy i rozpowszechniona w społecznościach może spowodować wiele szkód wśród naiwnych internautów oraz dostarczyć wiele profitów hakerom. A wy widzieliście już filmik ze śmiertelnego wypadku Johnego Deppa?

Firma Sophos zajmująca się bezpieczeństwem i ochroną informacji w sieci ostrzega przed fałszywymi informacjami o śmierci Johnego Deppa wykorzystywanymi przez hakerów do rozsiewania złośliwego oprogramowania.

Interesująca wiadomość o rzekomej  śmierci znanego aktora rozprzestrzeniła się w sieci z prędkością światła. Ludzie przekazywali sobie tą informację za pomocą portali społecznościowych. Hakerzy postanowili sprytnie wykorzystać naiwność i gapiostwo internautów. Szybko postawili fałszywe strony internetowe które miały prezentować film z wypadku. Jednak internauci zamiast filmu znajdowali na nich konie trojańskie ...

Oto film udostępniony przez Sophos

Hakerzy wykorzystali ciekawość internautów którzy szukali na własną rękę informacji mogących potwierdzić przypuszczenia o śmierci Deppa. Dzięki sprawnemu zoptymalizowaniu stron internetowych pod względem słów kluczowych związanych z wypadkiem, hakerzy zwabiali rzesze nieświadomych userów do swojej pułapki.

Głównym źródłem pudelkowej informacji był Twitter na którym hasło "RIP Johny Depp" stało się na chwilę najpopularniejszą frazą. Podobnie rzecz miała się z Google.

Jest to już nie pierwsza tego typu akcja którą hakerzy dość sprawnie wykorzystali do bezprawnych włamań.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.