Heartbleed: ciąg dalszy. Na których stronach warto zmienić hasło?

Heartbleed, czyli luka w OpenSSL, sprawiła, że nasze dane mogły paść łupem cyberprzestępców. W związku z tym warto zminimalizować ryzyko i zmienić hasła do usług, z których korzystamy. W których przypadkach ma to sens?

Heartbleed: ciąg dalszy. Na których stronach warto zmienić hasło?
Łukasz Michalik

W artykule "Heartbleed: serwery krwawią naszymi danymi. Zielona kłódka w przeglądarce nie gwarantuje bezpieczeństwa!" informowaliśmy o luce w OpenSSL. W związku z zagrożeniem w serwisie Mashable pojawiło się zestawienie najpopularniejszych serwisów i usług z wyjaśnieniem, czy ich użytkownicy mają się czego obawiać. Serwis zebrał informacje na temat zagrożeń i instalacji łatek oraz uzupełnił je o wskazówki, czy użytkownicy powinni zmienić swoje hasła.

Obraz

W serwisie GitHub znajdziecie również listę 630 spośród 10 tys. najpopularniejszych w Internecie stron, które 8 kwietnia były podatne na atak. Od tamtego czasu mogły zostać zabezpieczone, jednak jeśli z nich korzystaliście, również warto zmienić hasło.

Aby upewnić się co do aktualnego stanu bezpieczeństwa stron, z których korzystacie, warto posłużyć się narzędziem udostępnionym na stronie Filippo.io/Heartbleed.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (2)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.