Hostel - ciekawa i tania alternatywa noclegowa

W czasach, kiedy zwracamy coraz większą uwagę na to, na co wydajemy pieniądze - na całym świecie to właśnie hostele zdobywają coraz większą popularność. Zwłaszcza wśród ludzi młodych, lubiących ciekawe przygody i poznawanie nowych znajomych. Hostele są znacznie tańsze niż hotel, a mogą okazać się znacznie bardziej interesujące.

Hostel - świetna, tania alternatywa noclegowa (fot.: Flickr/BernieCB/CC BY-ND 2.0)
Hostel - świetna, tania alternatywa noclegowa (fot.: Flickr/BernieCB/CC BY-ND 2.0)
Kira Czarczyńska

10.08.2012 21:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W czasach, kiedy zwracamy coraz większą uwagę na to, na co wydajemy pieniądze - na całym świecie to właśnie hostele zdobywają coraz większą popularność. Zwłaszcza wśród ludzi młodych, lubiących ciekawe przygody i poznawanie nowych znajomych. Hostele są znacznie tańsze niż hotel, a mogą okazać się znacznie bardziej interesujące.

Czym różni się hostel i hotel?

Hotele znają wszyscy: budynki z osobnymi pokojami, najczęściej wyposażonymi w łazienkę, w których można się zatrzymać podczas pobytu w obcym mieście. Zazwyczaj wynajęcie pokoju hotelowego trochę kosztuje, dlatego popularne stają się ich tańsze odpowiedniki - hostele.

Hostel oferuje wynajęcie nie pokoju, ale łóżka, zwykle w pomieszczeniu wieloosobowym. Dlatego cena jest znacznie niższa i może zaczynać się już od 20 - 30 złotych za noc. Jeśli nie przepadamy za spaniem z kilkunastoma osobami, zazwyczaj jest też opcja pokoju przeznaczonego dla 1, 2 czy 3 osób - cena jest wtedy jednak nieco wyższa.

Jak znaleść odpowiedni hostel?

W Internecie baz noclegowych uwzględniających hostele jest całkiem sporo. Można skorzystać na przykład z serwisów:

Równie łatwo jednak jest znaleźć po prostu strony internetowe hosteli w mieście, do którego się wybieramy. Często nocleg można zarezerwować online, albo przynajmniej skontaktować się telefonicznie i ustalić, czy znajdą się odpowiadające nam miejsca. Ta opcja ma pewną przewagę: od razu zobaczymy galerię zdjęć, pełen cennik, a także zasady obowiązujące w hostelu i ewentualne dodatkowe atrakcje.

Nie tylko nocleg

No właśnie - większość hosteli oferuje nie tylko łóżko, na którym można się przespać. W ich ofercie często można znaleźć także:

  • darmowy dostęp do Internetu;
  • wspólny, spory pokój przeznaczony do wypoczynku gości, wyposażony np. w telewizor czy rozmaite gry;
  • wliczone w cenę (lub tanie) proste śniadanie, czasami napoje;
  • udostępniona wspólna kuchnia, w której można przechowywać i przygotowywać posiłki;
  • schowek, w którym można bezpiecznie przechować bagaż, jeśli wybieramy się np. do miasta.

Najważniejszą jednak różnicą między hotelem i hostelem jest panująca w tym drugim atmosfera. Znacznie swobodniejsza, nieformalna, sprzyjająca zawieraniu nowych znajomości z ludźmi z całego świata, z którymi przypadkowo znaleźliśmy się w tym samym miejscu. Jest to więc świetne miejsce dla szukających przygody i kontaktów z ludźmi - dostaniemy je w zamian za luksus i sztywne standardy hotelowe.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.