Ile zajmuje posortowanie 65 000 klocków LEGO? [wideo]

Prawdziwy geek nie boi się poświęcić swojego czasu na levelowanie, szukanie unikatowych figurek do swojej kolekcji czy... sortowanie tysięcy klocków LEGO.

Członek grupy Rymdreglage podczas sortowania klocków
Członek grupy Rymdreglage podczas sortowania klocków
Kamil Nowotnik

Prawdziwy geek nie boi się poświęcić swojego czasu na levelowanie, szukanie unikatowych figurek do swojej kolekcji czy... sortowanie tysięcy klocków LEGO.

Daniel Larsson i Tomas Redigh, członkowie grupy Rymdreglage, postanowili stworzyć sequel do kultowego już 8-Bit Trip. W tym celu rozsypali zawartość 100 pudełek klocków LEGO, z których każde zawierało 650 elementów, po mieszkaniu. Zanim wzięli się do produkcji klipu, postanowili posortować kolorami narzędzia swojej przyszłej pracy. Tak rozpoczął się heroiczny bój o poukładanie 65 000 klocków.

By swój imponujący wyczyn udokumentować, ustawili dwie kamery tak, by robiły zdjęcia co 20 sekund przez 71 godzin, bo tyle trwało segregowanie uwielbianych przez wszystkich kolorowych cegiełek. Każdy z aparatów po tym osobliwym maratonie miał zapisanych 12 775 zdjęć na swojej karcie pamięci.

Jednak to dopiero początek zabawy. Teraz przed duetem z Rymdreglage stoi niemałe wyzwanie. I nie mam tu na myśli zbudowanie najwyższej konstrukcji z klocków LEGO. Dwaj sympatyczni Szwedzi chcą powtórzyć sukces z roku 2009, a więc dobić do 12 milionów obejrzeń ich klipu na YouTubie. Ja w każdym razie montaż z sortowania dodaję do moich ulubionych animacji poklatkowych, zaraz obok walki Kena i Ryu ze Street Fightera.

Źródło: technabob.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.