Jak dobrze wybrać szczoteczkę do zębów?

Jak dobrze wybrać szczoteczkę do zębów?

Jak dobrze wybrać szczoteczkę do zębów?
Katarzyna Mikołajewska
08.12.2017 11:19, aktualizacja: 08.12.2017 14:25

Bez dobrej szczoteczki do zębów żadna pasta nic nie wskóra. Jeśli chcemy walczyć z próchnicą i zadbać o świeży oddech warto zainwestować w jakość sprzętu, którego używamy codziennie w łazience.

Przy kupnie szczoteczki należy wziąć pod uwagę, że zawsze szczoteczka elektryczna będzie lepsza od manualnej. To dlatego, że wykonuje znacznie więcej ruchów czyszczących zęby. To co prawda znacznie większy wydatek, ale z drugiej strony szczoteczki elektrycznej nie trzeba często wymieniać. Wystarczy odpowiednio regularnie zmieniać wkłady.

Szczoteczki elektryczne dzielą się na szczoteczki obrotowe, obrotowo-pulsacyjne, szczoteczki soniczne i szczoteczki ultradźwiękowe.

Przed wyborem typu szczoteczki należy się zastanowić czy mamy problemy z doczyszczeniem przestrzeni międzyzębowych i czy dolegają nam problemy z dziąsłami. Najlepiej nie oceniać stanu swojego uzębienia samodzielnie, a poradzić się stomatologa. Osoby z nadwrażliwymi zębami, krwawiącymi dziąsłami powinny zdecydować się na szczoteczkę obrotową z miękkim wkładem.

Działanie szczoteczki obrotowej jest dość proste. Mianowicie główka jest okrągła i obraca się raz w lewo, raz w prawo. W wyższych modelach dochodzi jeszcze ruch pulsacyjny (dociskający włosie do zębów).

O jakości szczoteczki decyduje też przede wszystkim jej marka. Dobry stosunek do jakości prezentują szczoteczki Oral-B. Dodatkowo, wkłady do tych szczoteczek można kupić w internecie np. na Amazonie, gdzie często występują promocje na takie wkłady. Dla osób z bardzo wrażliwymi zębami i dziąsłami dostępne są wkłady Braun Oral-B SENSITIVE CLEAN z bardzo miękkim włosiem.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)