Jak dobrze wybrać szczoteczkę do zębów?

Bez dobrej szczoteczki do zębów żadna pasta nic nie wskóra. Jeśli chcemy walczyć z próchnicą i zadbać o świeży oddech warto zainwestować w jakość sprzętu, którego używamy codziennie w łazience.

Jak dobrze wybrać szczoteczkę do zębów?
Katarzyna Mikołajewska

08.12.2017 | aktual.: 08.12.2017 14:25

Przy kupnie szczoteczki należy wziąć pod uwagę, że zawsze szczoteczka elektryczna będzie lepsza od manualnej. To dlatego, że wykonuje znacznie więcej ruchów czyszczących zęby. To co prawda znacznie większy wydatek, ale z drugiej strony szczoteczki elektrycznej nie trzeba często wymieniać. Wystarczy odpowiednio regularnie zmieniać wkłady.

Szczoteczki elektryczne dzielą się na szczoteczki obrotowe, obrotowo-pulsacyjne, szczoteczki soniczne i szczoteczki ultradźwiękowe.

Przed wyborem typu szczoteczki należy się zastanowić czy mamy problemy z doczyszczeniem przestrzeni międzyzębowych i czy dolegają nam problemy z dziąsłami. Najlepiej nie oceniać stanu swojego uzębienia samodzielnie, a poradzić się stomatologa. Osoby z nadwrażliwymi zębami, krwawiącymi dziąsłami powinny zdecydować się na szczoteczkę obrotową z miękkim wkładem.

Działanie szczoteczki obrotowej jest dość proste. Mianowicie główka jest okrągła i obraca się raz w lewo, raz w prawo. W wyższych modelach dochodzi jeszcze ruch pulsacyjny (dociskający włosie do zębów).

O jakości szczoteczki decyduje też przede wszystkim jej marka. Dobry stosunek do jakości prezentują szczoteczki Oral-B. Dodatkowo, wkłady do tych szczoteczek można kupić w internecie np. na Amazonie, gdzie często występują promocje na takie wkłady. Dla osób z bardzo wrażliwymi zębami i dziąsłami dostępne są wkłady Braun Oral-B SENSITIVE CLEAN z bardzo miękkim włosiem.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.