Jak fajnie przerobić nowy profil na Facebooku? Jest mnóstwo możliwości

Ledwo co Facebook zaprezentował Timeline, a już internauci rzucili się go przerabiać. Zobacz najciekawsze hacki nowego profilu i dowiedz się, jak im dorównać.

Jak się wyróżnić spośród przyjaciół? (Fot. Flickr/amicabale/Lic. CC by)
Jak się wyróżnić spośród przyjaciół? (Fot. Flickr/amicabale/Lic. CC by)
Michał Michał Wilmowski

04.10.2011 | aktual.: 14.01.2022 12:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ledwo co Facebook zaprezentował Timeline, a już internauci rzucili się go przerabiać. Zobacz najciekawsze hacki nowego profilu i dowiedz się, jak im dorównać.

Jeszcze nie wiemy, czy Facebook aby na pewno ma prawo do nazwy Timeline, a już zdążyliśmy się z nim zaprzyjaźnić. Użytkownicy Facebooka, tak jak kilka miesięcy temu użytkownicy Google+, szybko znaleźli sposoby na uczynienie nowego profilu jeszcze ciekawszym.

Cała sztuka polega na tym, żeby znaleźć fajne duże zdjęcie, które ustawimy jako naszą Okładkę (Cover). Z własnego doświadczenia wiem, że trochę trwa zanim znajdziemy sensowną fotkę na swoim dysku, dlatego zamiast swojej podobizny warto wrzucić coś innego. Coś, co już jest dopasowane do nowego Facebooka.

Jak to się robi?

Coraz to nowe serwisy oferujące zdjęcia okładkowe prezentuje All Facebook (tutaj i tutaj). Jak zmienić zdjęcie na nowe? Po pierwsze, trzeba mieć nowy profil. Jak go zmienić, pisałem tutaj. Po drugie, należy wybrać zdjęcie na Okładkę i je wrzucić. Jeśli nam się nie podoba, musimy na nie najechać myszką – i pojawi się przycisk umożliwiający zmianę.

Skąd brać pasujące foty? Można skorzystać ze strony Facebook Covers, która ma w swojej bazie sporo zdjęć posegregowanych w różne kategorie (np. auta, miłość, celebryci, muzyka, natura). Na tej samej (bądź podobnej) zasadzie działają takie witryny jak: FirstCovers.com, Coverize.me, FaceItPages, FacebookCovers.org.

Wadą większości takich stron jest to, że ich logo będzie widniało na naszej Okładce. Poza tym zazwyczaj nie pobieramy po prostu pasującego zdjęcia na dysk i nie ustawiamy go sami. Musimy dać dostęp do naszego Facebooka kolejnej aplikacji, która zrobi to za nas.

Jeśli to Was nie martwi, próbujcie szczęścia z różnymi serwisami i zdjęciami. Większość z nich daje użytkownikom spory wybór, więc można bawić się fotkami i bawić.

Najciekawsze przeróbki nowego profilu

Zamiast korzystać z gotowej aplikacji, można też po prostu znaleźć w Sieci ciekawe zdjęcie, które będzie oryginalnie wyglądało na naszej Okładce. Jak to robią prawdziwi mistrzowie? 10 świetnych Okładek prezentuje Mashable.

I tak mamy deszcz:

Fot. Facebook
Fot. Facebook

Świetnie przedstawioną tęsknotę za starym profilem:

Fot. Facebook
Fot. Facebook

Uroczą pogawędkę Dawida z Goliatem:

Fot. Facebook
Fot. Facebook

Facebookową wariację na temat matrioszki:

Fot. Facebook
Fot. Facebook

Mamy też Google+ na Facebooku:

Fot. Facebook
Fot. Facebook

Jak widzicie, wcale nie tak trudno się wyróżnić. Wystarczy fajne zdjęcie i trochę wyobraźni, żeby zrobić z nowego profilu na Facebooku dzieło sztuki. No i oczywiście sporo czasu. Ale przecież dzień w biurze dopiero się zaczyna, prawda?

Źródło: All FacebookMashable

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.