Jak przymierzać ciuchy, wcale tego nie robiąc? [wideo]

Już wkrótce mogą skończyć się męki, na które jesteśmy skazani, kiedy kobiety przesiadują godzinami w przymierzalniach. Specjalnie dla nich (zresztą dla facetów też) opracowano możliwość wirtualnego mierzenia fatałaszków.

rozszerzona rzeczywistość
rozszerzona rzeczywistość
Marcin Krzewicki

Już wkrótce mogą skończyć się męki, na które jesteśmy skazani, kiedy kobiety przesiadują godzinami w przymierzalniach. Specjalnie dla nich (zresztą dla facetów też) opracowano możliwość wirtualnego mierzenia fatałaszków.

Sprzęt do bezdotykowego przymierzania nosi nazwę wirtualnej garderoby, którą opracowała firma immediaC. Rozwiązanie stworzono po to, aby skutecznie rezygnować z usług manekinów. Na nich przeważnie wiesza się najlepsze, najdroższe lub te ciuchy, których sprzedawca chce się jak najszybciej pozbyć (sprzedać).

Tyczy się to szczególnie sukni, które niejednokrotnie przymierza się trudno lub po prostu długo. Klienci rezygnują wtedy ze spasowania nowej kreacji, a sprzedawca zwyczajnie na tym traci. Wirtualna garderoba znacznie może usprawnić i zdynamizować ruch w tradycyjnych przymierzalniach. Oczywiście nic nie może zastąpić klasycznego i sprawdzonego przymierzania, ale skoro mamy już tę rozszerzoną rzeczywistość, to próbujmy ją wykorzystać.

Źródło: geeky-gadgets

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.