Jak tworzyć filmy 3d na YouTube?

Pisaliśmy już o trójwymiarowych filmach dostępnych w serwisie YouTube. Dowiedzcie się, jak tworzyć je samemu.

youtube-logo2
youtube-logo2
Grzesiek Powalski

Pisaliśmy już o trójwymiarowych filmach dostępnych w serwisie YouTube. Dowiedzcie się, jak tworzyć je samemu.

Umożliwienie wrzucania filmów trójwymiarowych na YouTuba to duży krok w rozwoju serwisu. Jednak, jeśli użytkownicy nie podchwycą tego pomysłu, będzie on w zasadzie martwy. Dlatego właśnie serwis zachęca do tworzenia filmów w 3d i prowadzi nas krok po kroku.

Instrukcje, które otrzymujemy są bardzo proste:

-należy użyć dwóch kamer, jak par oczu

-należy włączyć obie kamery w tym samym czasie

-w programie edytującym wideo trzeba umieścić odcinek filmu dla lewego i prawego oka koło siebie, dla prawego oka po lewej i dla lewego po prawej.

-następnie wysyłamy wideo. Edytujemy nasze tagi wideo i dodajemy yt3d:enable=true. Jeśli obraz jest panoramiczny dodajemy także yt3d:aspect=16:9.

Samo stworzenie filmu trójwymiarowego nie jest trudne, mimo że eksperyment ten zawiera błędy. Niestety wideo po zagnieżdżeniu nie jest jeszcze wyświetlane prawidłowo. Przynajmniej nie do końca poprawnie. Wystarczy porównać poniższe wideo z tym z YouTuba.

YouTube in 3D

Z pewnością jednak już niedługo błąd ten zostanie naprawiony.

Źródło: Mashable.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.