Jak zrobić backup sterowników?

Nieumiejętne posługiwanie się systemem Windows skutkuje koniecznością dość częstego przeprowadzania procesu reinstalacji. W przypadku konfiguracji sprzętowej niektórych komputerów wiąże się to z koniecznością wyszukiwania, pobierania i instalowania sterowników. Sporo czasu możemy zaoszczędzić dzięki wykonaniu kopii zapasowej sterowników.

Jak zrobić backup sterowników?
Paweł Cebula

22.04.2010 16:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nieumiejętne posługiwanie się systemem Windows skutkuje koniecznością dość częstego przeprowadzania procesu reinstalacji. W przypadku konfiguracji sprzętowej niektórych komputerów wiąże się to z koniecznością wyszukiwania, pobierania i instalowania sterowników. Sporo czasu możemy zaoszczędzić dzięki wykonaniu kopii zapasowej sterowników.

Tak naprawdę wiele zależy od tego, z jakiego sprzętu korzystamy w naszym komputerze. Jeżeli są to popularne podzespoły, to w większości wypadków system Windows jest w stanie sam sobie poradzić z zainstalowaniem wszystkich składników niezbędnych do poprawnego funkcjonowania różnych podzespołów.

Obraz

Jeżeli dość regularnie przeprowadzamy formatowanie dysku i ponowną instalację systemu Windows, to być może zainteresuje Cię Double Driver. Zadanie tego programu jest proste - znaleźć wszystkie sterowniki zainstalowane w systemie, a następnie umożliwić użytkownikowi zapisanie ich w formie kopii zapasowej. Taki backup możemy oczywiście przywrócić w sytuacji, gdy jest to konieczne.

Po uruchomieniu programu pierwszym krokiem jest przeskanowanie systemu operacyjnego w poszukiwaniu sterowników. Czynność ta nie powinna trwać zbyt długo. Po chwili powinniśmy zobaczyć listę wszystkich znalezionych składników, wraz z informacjami o nazwie sprzętu z którym są powiązane, kto je dostarczył, a nawet jaka jest ich wersja.

Obraz

Użytkownik może wybrać z listy sterowniki, które chciałby uwzględnić przy okazji wykonywania backupu. Double Driver jest w stanie określić, które ze sterowników nie są domyślnie dostarczane wraz z instalacją systemu Windows. Dzięki temu możemy ograniczyć wielkość paczki kopii zapasowej.

W momencie, gdy już zdecydujemy, które pozycje mają zostać zabezpieczone klikamy przycisk "Backup Now". W kolejnym okienku określamy folder docelowy i sposób zapisu kopii zapasowej - możemy wybrać uporządkowaną strukturę opartą o foldery, archiwum ZIP, a także pojedynczy plik EXE. Jeżeli wybierzemy ten ostatni, to do ewentualnego przywrócenia sterowników nie będziemy nawet potrzebowali Double Drivera.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.