Japoński MS Surface - robi wrażenie! [wideo]

Jeśli ktoś myślał, że skutki trzęsienia ziemi znacząco wpłyną na rozwój japońskiej technologii - oto kolejny dowód, że się mylił. Zaproponowana alternatywa ma być większa, lepsza, ale również znacznie droższa od produktu Microsoftu.

Japoński MS Surface - robi wrażenie! [wideo]
Grzegorz Nowak

Jeśli ktoś myślał, że skutki trzęsienia ziemi znacząco wpłyną na rozwój japońskiej technologii - oto kolejny dowód, że się mylił. Zaproponowana alternatywa ma być większa, lepsza, ale również znacznie droższa od produktu Microsoftu.

Dwa dni temu Pioneer znany producent z Kraju Kwitnącej Wiśni pochwalił się swoją odpowiedzią na stół dotykowy Microsoftu. WWS-DT101 Discussion Table ma być po prostu większy i lepszy od swojego poprzednika. Podstawą urządzenia jest 52-calowy, wielodotykowy ekran LCD, zdolny wyświetlać obraz w rozdzielczości Full HD i obsługujący do 10 miejsc dotyku jednocześnie.

Ujawniono również jego specyfikację. Discussion Table ma być wyposażony w procesor Intel Core i7 950, 6 GB pamięci RAM, Wi-Fi, 2 porty na dodatkowe wyświetlacze, 2 pory USB, porty DVI i HDMI, głośniki i system Windows 7. Na ekranie można przeglądać Sieć, otwierać dokumenty PDF i MS Office, obejrzeć wideo (jedynie w formacie WMV) oraz oczywiście otwierać grafiki. Prócz tego urządzenie świetnie współpracuje z innymi - bez trudu można na nie przesłać zdjęcie zrobione aparatem czy notatki wykonane na iPadzie. Dodatkowo podłączone ekrany pozwalają na wyświetlanie niektórych elementów ze stołu.

Discussion Table mierzy 1,6 m x 0,9 m x 1 m i waży 160kg. Pioneer planuje rozpocząć sprzedaż w Japonii już w czerwcu. Niestety, cena jest zaporowa - 37 tys. dolarów (MS Surface to wydatek rzędu kilkunastu tys. dolarów). Polak potrafi znacznie taniej.

Pioneer WWS-DT101 Discussion table

Źródło: crunchgear.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.