Kamera internetowa + laser = skaner 3D

Nad czym pracują studenci ostatnich lat amerykańskich uniwersytetów podczas przerw w zarabianiu w NASA? Oczywiście nad poprawą jakości życia reszty obywateli. Tym razem za niezbędny do życia został uznany skaner 3D w każdym domu.

Kamera internetowa + laser = skaner 3D
Paweł Żmuda

Nad czym pracują studenci ostatnich lat amerykańskich uniwersytetów podczas przerw w zarabianiu w NASA? Oczywiście nad poprawą jakości życia reszty obywateli. Tym razem za niezbędny do życia został uznany skaner 3D w każdym domu.

Andy Barry, inżynier Autodesk Innovations Lab z NASA Ames Research Laboratory w Mountain View, ma na prawdę pożyteczne hobby. W czasie wolnym od badań dla swojego pracodawcy, przy minimalnym nakładzie środków skonstruował skaner 3D. Wystarczyła kamera internetowa i laser. Pierwszy prototyp powstał już podczas ferii zimowych, jednak testy trwały jeszcze do niedawna. Teraz wykonane zostały wreszcie skany twarzy i młody konstruktor jest na prawdę dumny.

Czy rzeczywiście podobny sprzęt jest nam potrzebny. Odpowiedź Andy'ego jest prosta:

"Wyobraź sobie, że masz pęknięty plastikowy element w samochodzie. Stykasz ze sobą wszystkie kawałki, podkładasz pod skaner i masz gotowy wzór do odlewu".

Szczególnie, że to praktyczne urządzenie ma być dostępne już na jesieni, za zaledwie 200 dolarów, czyli bagatela 600zł.

Źródło: wired

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.