Kanadyjczyk uczynił jazdę na łyżwach jeszcze przyjemniejszą. To trzeba zobaczyć

Kanadyjski majsterkowicz Brydon Gibson, 24-letni mieszkaniec Ottawy, zbudował coś w rodzaju plecaka odrzutowego (ale wykorzystującego tradycyjną śrubę napędową), który pozwala mu jeździć na łyżwach z prędkością do ok. 40 km na godzinę.

Wynalazek Brydona Gibsona.
Wynalazek Brydona Gibsona.
Źródło zdjęć: © CBS.CA
Mateusz Czerniak

– Dostałem w swoje ręce kilka silników kosiarek i pomyślałem, że przywiązanie jednego z nich do pleców i uczynienie jeżdżenia na łyżwach trochę "wygodniejszym" byłoby dobrym pomysłem – powiedział portalowi "CBC" Gibson i dodał, że na początku "jego efekt pracy wywołał w nim strach, bo pozwolił mu się poruszać trochę za szybko".

Mężczyzna, konstruując wynalazek, przykręcił 38-centymetrową śrubę napędową do drewnianej ramy, wymodelował przepustnicę z uchwytu hamulca i linki uratowanej z 10-biegowego roweru, a następnie dodał wyściełane paski wycięte z plecaka.

"Ryzykowane sytuacje"

Inspiracją dla jego stworzenia miało być doświadczenie budowania zdalnie sterowanych samolotów i łodzi w przeszłości.

– To sprawiło, że wplątałem się w jakieś ryzykowne sytuacje... Prawie straciłem palec w przeszłości, ale nigdy nie miałem jeszcze żadnych poważnych urazów – powiedział Kanadyjczyk.

Gibson ukończył inżynierię systemów informatycznych na Carleton University, a obecnie pracuje w Blackberry QNX, firmie, która koncentruje się na rozwijaniu technologii autonomicznych pojazdów. W czasie pandemii mężczyzna pracuje z domu, co dało mu dużo dodatkowego czasu, który postanowił kreatywnie wykorzystać.

Gibson stwierdził, że zamierza dalej rozwijać wynalazek i m.in. zadbać o więcej funkcji gwarantujących bezpieczeństwo.

Wideo prezentujące działanie "silnika odrzutowego" Gibsona można zobaczyć tutaj.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (11)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.