Kolejna wersja Trisquela opartego na Ubuntu wydana

Tym razem, nową wersję Trisquela oznaczono numerem 2.1 jako, że wydanie wprowadza jedynie kilka nowych funkcji. Trisquel to słabo znana dystrybucja oparta o Ubuntu tworzona przez zespół programistów z Uniwersytetu w Vigo.

Kolejna wersja Trisquela opartego na Ubuntu wydana
Adrian Nowak

20.12.2008 10:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tym razem, nową wersję Trisquela oznaczono numerem 2.1 jako, że wydanie wprowadza jedynie kilka nowych funkcji. Trisquel to słabo znana dystrybucja oparta o Ubuntu tworzona przez zespół programistów z Uniwersytetu w Vigo.

Jak nie trudno się domyślić, wsparcie udzielane przez zespół programistów z uniwersytetu nie może się równać z tym profesjonalnym, jakie jest gwarantowane przez duże firmy tworzące inne dystrybucje. Autorzy systemu Trisquel podkreślają, że dzięki wzorowaniu się na Ubuntu ich system jest niemal w 100% z nim zgodny. Oznacza tona przykład, że bez problemu zainstalujemy w nim wszystkie programy dostępne dla Ubuntu, rozpowszechniane w postaci paczek Debiana o rozszerzeniu .DEB.

W nowej wersji systemu poprawiono ponad 200 błędów i odświeżono interfejs. Niestety, 200 błędów jak na system operacyjny to bardzo niewiele. Odświeżenie interfejsu to świetny krok, na który Cononical (producent Ubuntu) nie może się od dłuższego czasu zdecydować. Trisquel 2.1 opiera się na starym jądrze z gałęzi 2.6.24.22 co niestety nie wróży niczego dobrego.

Myślę, że nowa wersja systemu, mimo odświeżonego wyglądu opartego o GNOME, nie przyciągnie zbyt wielu nowych użytkowników. Znacznie lepiej zaufać Ubuntu z którego wywodzi się Trisquel, które posiada lepsze wsparcie i dużo większą społeczność.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.