Komputer obcej cywilizacji?

Pecetowe pudła i tablety mają coraz lepsze podzespoły. Nie zmienia to jednak faktu, że pod względem wyglądu nadal przypominają urządzenia z poprzedniego wieku. Co innego ten komputer...

Moneaul
Moneaul
Jakub Tabaczewski

12.01.2011 18:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pecetowe pudła i tablety mają coraz lepsze podzespoły. Nie zmienia to jednak faktu, że pod względem wyglądu nadal przypominają urządzenia z poprzedniego wieku. Co innego ten komputer...

Play Ball PC został co prawda zaprojektowany i skonstruowany przez mało znaną firmę Moneual, jednak jest konstrukcją, na którą warto zwrócić uwagę. Ta futurystyczna kula kryje interesującą zawartość.

Po bokach znajdziemy dwa 15-watowe głośniki. Wewnątrz umieszczono komputer PC z procesorem Intel Atom, 64 GB dysk typu SSD, 2 GB pamięci RAM i system operacyjny Windows 7.

Kula jest wyposażona w kartę sieciową w standardzie 802.11n i wytrzymałą baterię. Producent mówi, że z założenia Play Ball PC ma być całkowicie bezprzewodowym komputerem.

Skąd wzięła się nazywa się Play Ball? Urządzenie wyposażone jest dodatkowo w 6-osiowy żyroskop, dzięki czemu może się stać kontrolerem do gier. Niestety, nie znamy na razie centy tego urządzenia.

Moneaul Play Ball PC
Moneaul Play Ball PC

Myślę, że pomysł Play Ball PC spodoba się wszystkim przeciwnikom okablowanych pecetów, jak również osobom ceniącym sobie futurystyczny design. Co więcej, jeśli nawet opisywany sprzęt nie zrobi specjalnej furory na rynku komputerowym, to z pewnością stanie się jednym z elementów, które wpłyną na zmianę wyglądu przyszłych komputerów osobistych.

Źródło: technabob.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.