Koniec pilotów!? Kontroluj telewizor gestami! (wideo)

O sterowaniu gestami słyszy się już od jakiegoś czasu. Czy to komputer, czy telewizor brzmi to trochę futurystycznie. Jednak trzeba przyznać, że zaprezentowany przez firmę Canesta system prezentuje się bardzo dobrze.

canesta
canesta
Arkadiusz Gabrysiak

02.06.2009 | aktual.: 14.03.2022 12:39

O sterowaniu gestami słyszy się już od jakiegoś czasu. Czy to komputer, czy telewizor brzmi to trochę futurystycznie. Jednak trzeba przyznać, że zaprezentowany przez firmę Canesta system prezentuje się bardzo dobrze.

Canesta TV Gesture User Interface Demo

Obsługa telewizora jeszcze nigdy nie była tak łatwa. Wybór kanałów i przechodzenie do menu wygląda bardzo przejrzyście. Dodatkowym atutem jest także to, że już nigdy nie będzie trzeba szukać pilota do telewizora, który jak wiadomo, lubi się gubić.

Cały system opiera się na układzie 3D, który składa się z m.in. z czujnika CMOS - całość działa na podobnej zasadzie jak kamera. Czujnik wykrywa ruchy dłoni, a odpowiednia aplikacja tłumaczy je na "język" zrozumiały dla telewizora. Co ciekawe, jest to w miarę tania technologia, która może już niedługo znaleźć się w telewizorach Hitachi.

Źródło: Engadget

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.