Krynica-Zdrój. Wieża widokowa ze ścieżką edukacyjną już czynna

Jeśli spędzasz wakacje w Krynicy-Zdroju, nie możesz przegapić tej atrakcji. Już jest czynna pierwsza w Polsce drewniana wieża widokowa ze ścieżką edukacyjną w koronach drzew.

Krynica-Zdrój. Wieża widokowa ze ścieżką edukacyjną już czynna
Anna Rymsza

Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju to unikatowa konstrukcja, wykonana z drewna. Wieża ma wysokość 49,5 metra. Znajduje się na szczycie stacji narciarskiej Słotwina Arena na wysokości 896 m n.p.m.

Do wieży prowadzi wyjątkowa drewniana ścieżka, prowadząca między koronami drzew lasów pasma Jaworzyny Krynickiej. Drewniany chodnik podtrzymuje 87 słupów i 18 wież wsporczych. Konstrukcja została wykonana z drewna akacjowego, dzięki czemu jest solidna i niezwykle estetyczna. Pierwszy raz w Europie zastosowany został system piętrowej ścieżki.

Obraz
© wiezawidokowa.pl

1030 metrów w koronach drzew

Spacer tą ścieżką będzie niepowtarzalnym doświadczeniem. Cały chodnik ma długość 1030 metrów (2 razy więcej niż molo w Sopocie). Na trasie rozmieszczone zostały autorskie tablice z ilustracjami i dodatkowymi informacjami. Dzięki nim przemierzając ścieżkę, można docenić walory przyrodnicze regionu i lepiej poznać jego kulturę.

Dodatkową atrakcją dla najmłodszych jest mierząca 60 metrów długości zjeżdżalnia. Dla grup zorganizowanych przewidziane są dodatkowe warsztaty, osoby mniej sprawne mogą skorzystać z możliwości wjazdu i zjazdu kolejką krzesełkową.

Obraz
© wiezawidokowa.pl

Zwiedzanie jest możliwe codziennie od 9 rano do 19. Jeśli spędzasz wakacje w Beskidzie Sądeckim, nie możesz przegapić tej atrakcji.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.