Krynica-Zdrój. Wieża widokowa ze ścieżką edukacyjną już czynna

Krynica-Zdrój. Wieża widokowa ze ścieżką edukacyjną już czynna
21.08.2019 20:53
Krynica-Zdrój. Wieża widokowa ze ścieżką edukacyjną już czynna
Anna Rymsza
Anna Rymsza

Jeśli spędzasz wakacje w Krynicy-Zdroju, nie możesz przegapić tej atrakcji. Już jest czynna pierwsza w Polsce drewniana wieża widokowa ze ścieżką edukacyjną w koronach drzew.

Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju to unikatowa konstrukcja, wykonana z drewna. Wieża ma wysokość 49,5 metra. Znajduje się na szczycie stacji narciarskiej Słotwina Arena na wysokości 896 m n.p.m.

Do wieży prowadzi wyjątkowa drewniana ścieżka, prowadząca między koronami drzew lasów pasma Jaworzyny Krynickiej. Drewniany chodnik podtrzymuje 87 słupów i 18 wież wsporczych. Konstrukcja została wykonana z drewna akacjowego, dzięki czemu jest solidna i niezwykle estetyczna. Pierwszy raz w Europie zastosowany został system piętrowej ścieżki.

381457944119951082
Źródło zdjęć: © wiezawidokowa.pl

1030 metrów w koronach drzew

Spacer tą ścieżką będzie niepowtarzalnym doświadczeniem. Cały chodnik ma długość 1030 metrów (2 razy więcej niż molo w Sopocie). Na trasie rozmieszczone zostały autorskie tablice z ilustracjami i dodatkowymi informacjami. Dzięki nim przemierzając ścieżkę, można docenić walory przyrodnicze regionu i lepiej poznać jego kulturę.

Dodatkową atrakcją dla najmłodszych jest mierząca 60 metrów długości zjeżdżalnia. Dla grup zorganizowanych przewidziane są dodatkowe warsztaty, osoby mniej sprawne mogą skorzystać z możliwości wjazdu i zjazdu kolejką krzesełkową.

381457944120147690
Źródło zdjęć: © wiezawidokowa.pl

Zwiedzanie jest możliwe codziennie od 9 rano do 19. Jeśli spędzasz wakacje w Beskidzie Sądeckim, nie możesz przegapić tej atrakcji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)