Kwatery wypoczynkowe przyjazne zwierzętom
Jeżeli podobnie jak ja nie wyobrażacie sobie zostawienia swojego czworonoga na tydzień i jechania na urlop bez niego, to zapewne macie też ten sam problem: gdzie się zatrzymać, żeby właściciele nie mieli nic przeciwko zwierzakowi? Wortal miłośników psów PodajLape.pl pozwala wyszukiwać miejsca przystosowane do urlopu z pupilem.
21.08.2011 | aktual.: 14.01.2022 12:56
Jeżeli podobnie jak ja nie wyobrażacie sobie zostawienia swojego czworonoga na tydzień i jechania na urlop bez niego, to zapewne macie też ten sam problem: gdzie się zatrzymać, żeby właściciele nie mieli nic przeciwko zwierzakowi? Wortal miłośników psów PodajLape.pl pozwala wyszukiwać miejsca przystosowane do urlopu z pupilem.
Wakacje może się i kończą, ale za to najwyraźniej zaczyna się przyjemna pogoda. Dla podładowania wewnętrznych akumulatorów przed jesienią i zimą, warto wyskoczyć nawet na weekend i odpocząć od codziennych problemów, pracy, stresu.
Gdzie pojechać, żeby móc zabrać pupila?
W podjęciu decyzji pomóc może wyszukiwarka w PodajLape.pl - pozwala ona bowiem przeglądać oferty tych kwater, pensjonatów i domów wypoczynkowych, w których zwierzak jest mile widziany, a samo miejsce pobytu dostosowane jest do potrzeb właścicieli czworonogów.
Sama wyszukiwarka nie jest szczególnie skomplikowana i zaawansowana technicznie, ale nie o to nam przecież chodzi. Ważne, że zamieszczone w bazie kwatery mają zawsze dopisek w rodzaju:
- \Zapraszamy z psami.\
- \jeżeli masz czworonożnego przyjaciela, to nie musisz się z nim rozstawać na okres urlopu.\
- \Akceptujemy zwierzęta\
- \Możliwość zabrania ze sobą czworonożnego pupila.\
- \dobrze wiemy, że zwierzę to członek rodziny\
W części takich kwater pobyt zwierzęcia jest bezpłatny, niektóre wymagają jedynie niewielkiej, mało uciążliwej dopłaty. Spokojnie można więc zapakować i siebie, i psa w samochód - i spędzić kilka dni razem, w przyjaznym zwierzętom otoczeniu.
Czy urlop ze zwierzęciem to dobry pomysł?
Odpowiedź zależy nie tylko od charakteru naszego pupila - ale przede wszystkim od tego, jak zorganizujemy wypoczynek. Warto przed wyjazdem zastanowić się:
- czy mój pupil lubi zmiany otoczenia?
- czy reaguje ciekawością na nowe zapachy?
- czy nie denerwuje się zbyt mocno na widok obcych miejsc i ludzi?
- czy miejsce, gdzie jedziemy, będzie przystosowane do jego potrzeb?
- jak zamierzam spędzić czas?
- czy zwierzę też nie będzie się nudzić?
Jeśli chcemy głównie zwiedzać zabytki, nieszczególnie będziemy mogli włączyć psa czy kota w naszą aktywność. Nie będzie z tym natomiast problemu, jeżeli w planach mamy spacery po okolicy, grilla ze znajomymi, czy nawet pływanie w niezbyt uczęszczanym miejscu, np. nad jeziorem.
Często podnoszą się głosy, że dla psa wyjazd na wakacje to zawsze stres. Nie zgadzam się z tym. Jest to kwestia odpowiedniej organizacji, a także charakteru zwierzaka. Moja psiczka, obecnie 11-letnia, jeździła zawsze ze mną nad jeziora, spała razem z nami w namiocie czy przyczepie kempingowej, nawet pływała kajakiem i wylegiwała się na pomoście. Wątpię, żeby była bardziej zadowolona spędzając ten czas w domu z moją rodziną.
Każdemu, kto ma wątpliwości, radzę po prostu zrobić eksperyment i pojechać z psiakiem na jeden dzień nad wodę czy za miasto. Od razu zorientujecie się, czy zwierzak jest zestresowany, czy wprost przeciwnie, świetnie się bawi. Najlepiej zaś w ogóle od małego przyzwyczajać pupila do krótkich, wspólnych, wakacyjnych wyjazdów. Będzie traktować to jako coś normalnego i problem stresu zniknie.