Latające samochody General Motors. Pobudzają wyobraźnię

Na tegorocznych wirtualnych targach CES General Motors zaprezentował dwie koncepcje samochodów - jeden autonomiczny, a drugi latający. Obie występują pod luksusową marką Cadillac. Niestety żadna z nich nie ma w najbliższym czasie zostać wprowadzona do produkcji.

Samochody zaprezentowany przez General Motors na tegorocznym CES.
Samochody zaprezentowany przez General Motors na tegorocznym CES.
Źródło zdjęć: © GM
Mateusz Czerniak

Nie jest też niestety pewne – jak to ze sprzętem prezentowanym na CESie bywa – że którakolwiek z nich kiedykolwiek zostanie do tej produkcji wprowadzona. Jak zauważa "The Verge", koncepcje te mają jednak na celu pokazanie intencji projektowych Cadillaca (a tym samym GM) dla przyszłych produktów, a także służyć jako ekstrawagancki symbol umiejętności produkcyjnych marki.

Pojazd autonomiczny wyposażony jest w segmentowy, pluszowy układ siedzeń, co ma pozwalać na komfortową rozmowę podczas jazdy autonomicznej. Samochód może regulować wszystko, począwszy od temperatury, wilgotności, a skończywszy na zapachu, a wszystko to na podstawie danych z czujników biometrycznych odczytujących oznaki życiowe pasażerów. Sterowanie głosowe i gestykulacja dłoni w dużej mierze eliminują konieczność stosowania jakichkolwiek przycisków i pokręteł także we wnętrzu pojazdu.

Natomiast latający Cadillac wygląda bardzo podobnie do innych koncepcji latających taksówek, które przedstawiano w przeszłości. Pojedynczy silnik elektryczny zasila cztery wirniki, dzięki czemu może przewieźć tylko jednego pasażera do pobliskiego celu z prędkością ok. 90 km na godzinę.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (1)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.