Lenovo Flex 15. Wygięty laptop? [pierwsze wrażenia]

Do czego może służyć laptop z opcją wyginania ekranu? Sprawdziliśmy!

fot. Katarzyna Sekuła
fot. Katarzyna Sekuła
Blomedia poleca

16.11.2013 | aktual.: 13.01.2022 10:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Do czego może służyć laptop z opcją wyginania ekranu? Sprawdziliśmy!

Wygięty ekran: śmieszny czy funkcjonalny?

Testowaliśmy już w redakcji różne laptopy. Niektóre były zupełnie zwyczajne. Inne robiły wrażenie parametrami albo wyglądem. Ale nigdy nie mieliśmy przyjemności sprawdzić w akcji przenośnego komputera, z którym można zrobić coś takiego:

fot. Katarzyna Sekuła
fot. Katarzyna Sekuła

Możemy to napisać od razu: w takiej pozycji raczej ciężko się pracuje.

Ale to, że Lenovo Flex 15 pozwala na wyginanie ekranu w większym stopniu niż w przypadku większości laptopów (konkretnie rzecz ujmując: da się go przekręcić o 300 stopni), przydaje się i można znaleźć więcej zastosowań nietypowego ustawienia, niż nam się na pierwszy rzut oka wydawało.

Gdy ułożymy komputer tak, jak na pierwszym zdjęciu zamieszczonym w tym artykule lub tak jak zdjęciu poniżej, możemy z niego korzystać trochę jak z tabletu.

Ekran jest dotykowy, więc obsługa Windowsa 8 jest wygodna. Oglądasz filmy na laptopie? Nie potrzebujesz całej klawiatury przed sobą, wystarczy ci przecież ekran. Do korzystania z Facebooka czy przeglądania innych stron internetowych też wystarczy wirtualna klawiatura wyświetlana na ekranie.

Ale gdy będziesz chciał napisać książkę, nie ma wątpliwości - lepiej przekręcić ekran i ustawić sprzęt w standardowej pozycji.

 Solidny laptop czy zbędny bajer?

Dzięki porządnym podzespołom (Intel Core™ i3 4gen 4010U 1,7 GHz, grafika nVidia® GeForce GT 720M + Intel HD Graphics 4400) da się odpalić na nim również nowsze gry, choć rozdzielczość ekranu  1366 x 768 nie zachwyca.

fot. Katarzyna Sekuła
fot. Katarzyna Sekuła

Lenovo Flex 15 jest zaskakująco lekki i cieszy wyglądem oraz solidnym wykonaniem. Zwłaszcza mogą się podobać umieszczone od wewnątrz metalowe elementy.

Dla zainteresowanych zamieszczamy pełną specyfikację techniczną:

Ekran: 15,6 cala, 1366 x 768 pikseli

Procesor: Intel® Core™ i3 4gen 4010U 1,7 GHz

Pamięć RAM: 4 GB

Pojemność dysku: 500 GB

Grafika: nVidia® GeForce GT 720M + Intel HD Graphics 4400

fot. Katarzyna Sekuła
fot. Katarzyna Sekuła

W najbliższych dniach będziemy dalej testować ten nietypowy sprzęt i przyjrzymy się bliżej jego poszczególnym aspektom.

Materiał powstał we współpracy z:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.