Malata PC‑A1001 - z Tegrą i Windows 7

Miałem niedawno okazję zaprezentować naszym czytelnikom tablet Malata SMB-A-1011, a tu kolejne informacje o następnym modelu z tej firmy. Tym razem będzie to PC-A1001. Co różni go od poprzedniego? Przede wszystkim system operacyjny.

Malata PC-A1001 - z Tegrą i Windows 7
Henryk Tur

Miałem niedawno okazję zaprezentować naszym czytelnikom tablet Malata SMB-A-1011, a tu kolejne informacje o następnym modelu z tej firmy. Tym razem będzie to PC-A1001. Co różni go od poprzedniego? Przede wszystkim system operacyjny.

Malata PC-A1001 będzie mieć na pokładzie Windows 7. Oprócz tego kryje się tu procesor Intel Atom N540 (1.66GHz), ale producent oferuje także wersję z N470 (1.83 GHz). Tablet ma multidotykowy wyświetlacz o przekątnej 10 cali, pozwalający na oglądanie obrazu w rozdzielczości 1024x600 pikseli. Za szybkość działania odpowiadają 2 GB pamięci RAM.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2010/06/MalatapcA10012.jpg)

W obudowie mamy dwa porty USB, oraz wszystko, co dusza zapragnie do komunikacji bezprzewodowej: moduł 3G, WiFi, GPS i Bluetooth. Jest też sensor G i kamera 1.3 MP. Wymiary urządzenia to 265×182x28,5mm, zaś waga poniżej kilograma. Sprzęt wygląda całkiem porządnie, nie wiadomo jednak, ile będzie kosztować, ani też kiedy trafi do sprzedaży.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.