Mamy już 10 tys. dodatków do Chrome'a. Kiedy Google prześcignie Mozillę?

Walka Chrome'a z Firefoksem trwa w najlepsze, również na polu dodatków i motywów. Statystyki pokazują, że produkt Google’a depcze po piętach przeglądarce Mozilli.

Bieg (Fot. Flickr/hoyasmeg/Lic. CC by)
Bieg (Fot. Flickr/hoyasmeg/Lic. CC by)
Mariusz Kosakowski

Walka Chrome'a z Firefoksem trwa w najlepsze, również na polu dodatków i motywów. Statystyki pokazują, że produkt Google’a depcze po piętach przeglądarce Mozilli.

Kończący się rok skłonił Google'a do podsumowań. Chodzi o wpis w blogu dotyczącym przeglądarki Chrome. Post w większości skupia się na liczbach dotyczących rozszerzeń z ostatnich 12 miesięcy.

Wg Mountain View użytkownicy przeglądarki mogą obecnie korzystać z 8500 rozszerzeń i 1500 motywów. Z danych zebranych przez giganta wynika, że co trzeci użytkownik aplikacji ma zainstalowane przynajmniej jedno rozszerzenie. Łączna liczba instalacji to 70 mln.

W oficjalnej galerii można przekonać się na własne oczy, że liczba dodatków przekroczyła już 10 000.

Firefox nadal ma więcej rozszerzeń niż Chrome. Obecnie dodatków do przeglądarki Mozilli jest 13 000. Oba programy cały czas uzupełniają swoje katalogi. W marcu br. Chrome miał około 3 000 rozszerzeń, a Firefox 11 600.

Mimo że Firefox w wyścigu na rozszerzenia nadal prowadzi, to ma jednak powody do zmartwienia. Ze statystyk prezentowanych na stronie Mozilli wynika, że zainteresowanie użytkowników dodatkami nie rośnie już tak jak dawniej.

Kiedy Chrome wchodził na rynek przeglądarek, użytkownicy spoglądali w jego stronę bez zainteresowania. Powodem był m.in. właśnie brak rozszerzeń. Dziś przeglądarka szybko zyskuje nowych fanów i zapewne niedługo pokona Firefoksa.

Źródło: TechCrunch

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.