Microsoft w sądzie przez Kinecta

Microsoft Kinect zdążył się już przyjąć w domach graczy. Także nad Wisłą gadżet firmy z Redmond znalazł wielu nabywców, którzy są zadowoleni ze swojego zakupu. Tymczasem Microsoft otrzymał pozew sądowy od firmy Impulse Technology. Chodzi o wspomniane w tytule urządzenie.

Microsoft w sądzie przez Kinecta
Mateusz Gajewski

23.07.2011 20:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft Kinect zdążył się już przyjąć w domach graczy. Także nad Wisłą gadżet firmy z Redmond znalazł wielu nabywców, którzy są zadowoleni ze swojego zakupu. Tymczasem Microsoft otrzymał pozew sądowy od firmy Impulse Technology. Chodzi o wspomniane w tytule urządzenie.

Jak wiemy Kinect jest dość zaawansowanym sprzętem, który jest w stanie między innymi śledzić sylwetkę gracza, a także oceniać jego zachowanie. Funkcje te są kluczowe dla urządzenia i jak się okazuje, kluczowe dla firmy Impulse Technology.

Firma ta złożyła pozew sądowy w stanie Delaware, pozywając Microsoft, ale także wielu twórców gier - m.in. EA, Ubisoft czy THQ. Chodzi właśnie o technologię, która śledzi sylwetkę gracza i ocenia jego zachowanie na podstawie ruchów.

Impulse Technology powołuje się na swoje patenty, wspominając, że Microsoft pogwałcił aż 7 z nich. Co ciekawe firma twierdzi, że poinformowała o wszystkim Microsoft w marcu bieżącego roku, jednak nie ma informacji na temat ewentualnej odpowiedzi Microsoftu.

Gigant z Redmond oczywiście powiedział, że na pozew ma zamiar odpowiedzieć. Chcą udowodnić, że ich produkty nie naruszają niczyich praw patentowych. Sam szczerze wątpię w ewentualny sukces Impulse Technology. *Mikromiętcy *mają bardzo dobrych prawników, ale także odpowiednie zaplecze specjalistów technologicznych, którzy są w stanie wyczarować coś, z niczego.

Źródło: news.cnet

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.