Modularny quadrokopter prawie jak Transformer [wideo]

Maszyna, którą widzicie na zdjęciu to taki tuningowany quadrokopter. Jego główną zaletą jest modularna budowa, która umożliwia rozdzielanie się poszczególnych elementów urządzenia.

DFA
DFA
Marcin Krzewicki

Maszyna, którą widzicie na zdjęciu to taki tuningowany quadrokopter. Jego główną zaletą jest modularna budowa, która umożliwia rozdzielanie się poszczególnych elementów urządzenia.

Wyobraźcie sobie jeden quadrokopter, który wspomaga policyjne jednostki w czasie pościgu. Załóżmy, że ścigany przestępca strzałem z broni palnej uszkadza fragment takiego latającego ustrojstwa. W tym momencie uszkodzony moduł może zostać odrzucony przez urządzenie.

Aby zwiększyć efektywność tego sprzętu można go całkowicie rozdzielić na cztery poszczególne i autonomiczne moduły. Spróbujcie sobie wyobrazić jaką to może dać przewagę w czasie obławy na opuszczony budynek, fabrykę itp. Robocza nazwa tej maszyny brzmi DFA (Distributed Flight Array), czyli Podzielna Macierz Latająca. Niestety takie skomplikowane ewolucje jak łączenie lub oddzielanie poszczególnych modułów w czasie lotu nie jest jeszcze opracowane. Na razie eksperymenty transformacji odbywają się na twardym podłożu. Podejrzewam jednak, że w niedalekiej przyszłości takie rozwiązanie będzie możliwe do osiągnięcia.

The Distributed Flight Array

Źródło: botropolis

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.