Mozilla ma pomysł na skrócenie czasu startu Firefoksa o połowę

Nawet niewielkie poprawki mogą znacząco wpłynąć na komfort korzystania z aplikacji. Nie inaczej jest w przypadku Firefoksa – poprawę działania przeglądarki zapewnia patch liczący zaledwie 20 wierszy kodu.

Czy lisek zerwie się do biegu? ;) (Fot. Flickr/frielp/Lic. CC by)
Czy lisek zerwie się do biegu? ;) (Fot. Flickr/frielp/Lic. CC by)
Łukasz Michalik

Nawet niewielkie poprawki mogą znacząco wpłynąć na komfort korzystania z aplikacji. Nie inaczej jest w przypadku Firefoksa – poprawę działania przeglądarki zapewnia patch liczący zaledwie 20 wierszy kodu.

Firefox, mimo optymistycznych zapowiedzi przedstawicieli Mozilli, raczej nie imponuje prędkością. Dotyczy to również uruchamiania przeglądarki, gdzie czas od kliknięcia do chwili, gdy można z przeglądarki korzystać, liczy się w sekundach.

Pozornie nie jest to wiele, jednak pamiętajmy, że każda chwila, którą marnuje się czekając na uruchomienie aplikacji, to znaczny spadek komfortu pracy.

W przypadku Firefoksa okazuje się, że przeglądarka może uruchamiać się znacznie szybciej. Aby niemal o połowę skrócić czas uruchamiania Firefoksa wystarczy patch, liczący w sumie… 20 wierszy kodu.

Jak wynika z informacji, zamieszczonej w serwisie programistów Mozilli, działanie patcha ogranicza się do poprawienia wczytywania do pamięci biblioteki XUL i dotyczy użytkowników korzystających z systemu Microsoftu.

Do tej pory Windows ładował 32-kilobajtowe fragmenty biblioteki XUL - zostało to zastąpione wczytywaniem fragmentów liczących 2 MB.

Wprawdzie czas uruchamiania przeglądarki powinien ulec poprawie na każdym komputerze, największą różnicę odczują jednak właściciele wolniejszych maszyn.

Najnowsze buildy Firefoksa można pobrać z oficjalnego serwera FTP Mozilli.

Źródło: Switched

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.