Najbardziej skomplikowana maszyna Rube Goldberga na świecie [wideo]

Konstruktorzy maszyn Rube Goldberga stawiają sobie za cel możliwie jak największe skomplikowanie prostej czynności. Kryterium, które przesądza o zdobyciu rekordu w dziedzinie stopnia komplikacji, to liczba kroków konieczna do osiągnięcia celu.

Najbardziej skomplikowana maszyna Rube Goldberga na świecie [wideo]
Marek Maruszczak

10.04.2012 22:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Konstruktorzy maszyn Rube Goldberga stawiają sobie za cel możliwie jak największe skomplikowanie prostej czynności. Kryterium, które przesądza o zdobyciu rekordu w dziedzinie stopnia komplikacji, to liczba kroków konieczna do osiągnięcia celu.

W przypadku maszyny, którą zobaczycie, było ich aż 300. Tym samym jej konstruktorzy pokonali samych siebie. Rok wcześniej ich maszyna wykonywała 244 czynności przed zakończeniem działania.

Skonstruowanie tego giganta zajęło 5000 godzin. W poprzednim roku cała chwała przypadła ekipie Purdue Society of Professional Engineers. Tym razem do budowy przyłączyli się panowie z Society of Hispanic Professional Engineers.

Źródło: Dvice

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.