Najlepsze sposoby na wygodne ściąganie tapet na pulpit z Flickra [TOP 8]

Flickr to największa kolekcja zdjęć na świecie. W jej zasobach znajdują się miliony fotografii. Wiele z nich to doskonałe tapety na pulpit. Niestety przetrząsanie serwisu w poszukiwaniu czegoś fajnego bywa kłopotliwe. Jak robić to wygodnie?

Tapeta (fot.Flickr/Alexandrale/lic. CC by)
Tapeta (fot.Flickr/Alexandrale/lic. CC by)
Przemysław Muszyński

Grupa Wallpapers

Grupa Wallpapers (fot. własne)
Grupa Wallpapers (fot. własne)

Pierwszym miejscem, w jakie należy udać się w poszukiwaniu dobrej tapety, jest oczywiście grupa Wallpapers w serwisie Flickr. Jest ona bardzo prężna, ma ponad 7 tysięcy członków i gromadzi około 55 tys. prac o minimalnej rozdzielczości 1024 na 768 pikseli.

Grupa Wallpaper and Backgrounds

Grupa Wallpaper and Backgrounds (fot. własne)
Grupa Wallpaper and Backgrounds (fot. własne)

To drugie miejsce, w które należy się udać. Grupa jest mniej liczna, dysponuje zaledwie połową prac swoich konkurentów. Nadal jednak jest bardzo prężna, a jej zasoby grafik są równie ciekawe.

Minimalny rozmiar prac to 1280 na 1024 pikseli. Jedyną akceptowaną formą twórczości są fotografie (w odróżnieniu od poprzedniej grupy, która przyjmuje również screeny z filmów).

WallpapersCorner

WallpapersCorner (fot. własne)
WallpapersCorner (fot. własne)

Ta strona internetowa jest alternatywną wyszukiwarką dla Flickra. Tego typu serwisów istnieje kilka, zwykle służą do wyspecjalizowanych zadań, np. odnajdywania prac na otwartych licencjach.

Zasady funkcjonowania są bardzo podobne do każdej innej wyszukiwarki. Wystarczy wpisać frazę, a otrzyma się zestaw grafik spełniających wymagania.

Fleace

Fleace
Fleace

To niewielka aplikacja współpracująca z Windowsem (wersje od 95 do Visty, na stronie twórców nie ma informacji o Windows 7), pozwalająca na automatyczne zmienianie tapet na grafiki pochodzące z serwisu Flickr.

W celu uruchomienia programu należy ściągnąć plik .exe i zainstalować go. Aplikacja co jakiś czas wyświetla losowe obrazy, umieszczając je na pulpicie.

Flickr Wallpaper

Flickr Wallpaper (fot. http://www.makeuseof.com)
Flickr Wallpaper (fot. http://www.makeuseof.com)

To kolejna aplikacja pozwalająca na automatyczne umieszczanie grafik z Flickra na pulpicie. Nie ma zbyt wielu opcji. Z drugiej strony jest bardzo lekka. Flickr Wallpaper waży bowiem jedynie 8 kilobajtów.

Do pracy wymaga Microsoft .NET Frameworka  (1.1 lub wyższy).

WallpaperFlickr

Wallpaper Flickr (fot. http://download.cnet.com)
Wallpaper Flickr (fot. http://download.cnet.com)

To trzeci z niewielkich programików używanych do automatycznego podmieniania tapet. Współpracuje z Windowsem XP i Vistą. Nic nie wiadomo oficjalnie o Windowsie 7 (ale u mnie działa). Usługa jest bardzo lekka (50 kilobajtów), lecz ma sporo opcji.

Między innymi można skonfigurować słowa kluczowe, jakie powinny zawierać wyświetlane tapety. Dzięki temu użytkownik na swoim pulpicie zawsze zobaczy interesujące go grafiki, a nie przypadkowe śmieci.

Wallpapr

Serwis Wallpaper (fot. własne)
Serwis Wallpaper (fot. własne)

To druga z alternatywnych przeglądarek dla Flickra. Strona została napisana przez Brazylijczyków (ale nie trzeba znać portugalskiego, aby z niej korzystać), wykorzystuje AJAX-a i zasadniczo nie różni się w obsłudze od dowolnej innej wyszukiwarki.

Grupa iPhone Wallpapers

Grupa iPhone Wallpapers (fot. własne)
Grupa iPhone Wallpapers (fot. własne)

Urządzenia Apple'a nie są w Polsce zbyt częstym widokiem, jednak zdarzają się ich maniacy i fanboye. Jeśli ktoś należy do tych grup i szuka tapety na swoje cacko, to powinien skorzystać z zasobów grupy iPhone Wallpapers.

Ma ona 6 tys. członków, którzy zgromadzili około 28 tys. grafik spełniających wymagania urządzeń Apple'a. Grupa akceptuje nie tylko fotografie, ale też wideo i animacje.

Źródło: MakeUseOf

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.