Najseksowniejsze androidy w historii kina. Piękne kobiety, które okazały się robotami
Androidy, femboty, Cyloni czy terminatory nie muszą wyglądać groźnie, by stanowić śmiertelne niebezpieczeństwo. Poznajcie 9 seksownych androidów, które pod miła dla oka, zewnętrzna powłoką ukrywają robotyczne wnętrze.
Uwaga, w tekstach pod zdjęciami mogą znajdować się spoilery!
Kelly
(Ambyr Childers, „Vice”, 2015 r.)
Pracująca w barze Kelly ma problem – nie wie, że jest robotem. A na dodatek, jak cała reszta androidów zamieszkujących przybytek o nazwie Vice, powstała tylko w jednym celu: ma dostarczyć rozrywki spragnionym ekstremalnego seksu, morderstw i przemocy ludziom.
Każdego dnia pamięć robotów jest kasowana, uszkodzenia naprawiane i cała zabawa zaczyna się na nowo. Nic dziwnego, że Kelly zrobi wiele, by wyrwać się z takiego miejsca. Nawet, jeśli rządzi nim Bruce Willis, który w tym filmie ewidentnie dorabia do emerytury.
Vice Official Trailer #1 (2015) - Bruce Willis Action Movie HD
T-X
(Kristanna Loken, „Terminator 3: Bunt maszyn”, 2003 r.)
Trzecia część Terminatora znalazła się niebezpiecznie blisko autoparodii, jednak niezależnie od tego co sądzimy o samym filmie, seksowna maszyna zagłady była jego jaśniejszym punktem.
Nie dość, że w skórzanym wdzianku i Lexusie uroczo rozbijała się po ulicach Los Angeles, to posługiwała się kultową Nokią 9210, rozmiar biustu dobierała na żądanie, zamiast krtani miała modem, a w ręce arsenał, który wystarczyłby dla plutonu wojska. Tak, miotacz ognia też!
Annalee Call
(Winona Ryder, „Alien Resurrection”, 1997 r.)
Biedna Ripley nawet po śmierci nie może zaznać spokoju. Mimo samobójstwa w trzeciej części obcego, w czwartej – po udanym klonowaniu - biega żwawo po ekranie, usiłując ocalić przed ksenomorfami resztkę ekipy, która miała pecha trafić na pokład statku USM Auriga.
Ten okazał się wylęgarnią obcych, a wśród ocalałych dostrzeżemy m,in, na pozór cichą i delikatną Call, która miała nie dopuścić do odtworzenia obcego poprzez zabicie Ripley.
Alien Resurrection Trailer HD
Cameron
(Summer Glau, „Terminator: Kroniki Sary Connor”, 2008 – 2009 r.)
W spin-offie Terminatora rolę ochroniarza Johna Connora przyjmuje na siebie Cameron Philips, czyli Terminator T-900 Cyberdyne Systems Class TOK715, powtarzający schemat, znany z drugiej części filmowej serii. Tym razem zamiast kanciastego Arniego podziwiamy jednak na ekranie miłą dla oka postać Summer Glau i tak przez dwa sezony i 22 odcinki. Tylko 22 odcinki, bo za rezygnację z serialu ówczesny szef działu rozrywki telewizji Fox, Kevin Reilly, będzie się smażył w smole do końca świata. Zasłużył.
Terminator The Sarah Connor Chronicles Trailer 1
Maria
(Brigitte Helm, „Metropolis”, 1927 r.)
Historyczne arcydzieło Fritza Langa nie spotkało się z entuzjazmem przedwojennych widzów i zasłużoną sławę zdobyło dopiero pod koniec XX wieku.
Grana przez Brigitte Helm androidka (Maschinenmensch) o imieniu Maria przeszła do historii jako pierwszy, sfilmowany robot, a przy tym lewicowy prorok i wizjoner, głoszący nadchodzącą jedność klasy robotników i właścicieli.
Metropolis: Maria's Transformation (1927)
Pris
(Daryl Hannah, „Łowca androidów, 1982 r.)
Łowca androidów postawił mnie przed trudnym wyborem – delikatna Rachael, w której zakochuje się na zabój tytułowy łowca, czy może Pris, czyli replikantka, stworzona jako model rozrywkowy. Patrząc na wpływ na popkulturę, większą siłą rażenia dysponuje chyba ta druga postać.
Replikantka grana przez Daryl Hannah przeszła do historii za sprawą specyficznego kostiumu, punkowego wyglądu i charakterystycznego makijażu. Poza „Łowcą androidów” postać Pris pojawia się gościnie w filmie „Gamer”.
Blade Runner - Pris (Kraftwerk: The Model)
Caprica Six
(Tricia Helfer - „Battlestar Galactica”, 2004 – 2009 r.)
Wszystkie knowania I występki Cylonów przeciwko ludzkiej rasie można puścić im w niepamięć, gdy tylko przypomnimy sobie, jak wyglądała i działała ich piąta kolumna.
Jasnowłosa piękność w czerwonej sukience nawiedzająca sny jednego z głównych bohaterów z pewnością przekonała do serialu „Battlestar Galactica” niejednego niezdecydowanego widza.
Battlestar galactica- Caprica six -"Deftones"
Casella „Cash” Reese
(Angelina Jolie, „Cyborg 2: Szklany cień”, 1993 r.)
Zanim Angelina Jolie stała się gwiazdą światowego formatu, musiała zaliczyć etap niszowych, niskobudżetowych filmów.
Jej kinowy debiut (poza dziecięcą rolą z dawnych lat) wypadł na film Cyborg 2, gdzie przypadła jej rola robotycznego zabójcy, wysłanego przez Pinwheel Robotics w celu ukatrupienia szefostwa konkurencyjnego, japońskiego koncernu.
Alice
(Isabel Lucas, „Transformers 2: Zemsta upadłych”, 2009 r.)
Seria Transformers to nie tylko Megan Fox i Rosie Huntington Whiteley. W drugiej części kilkuminutową, epizodyczną rolę zagrała Isabel Lucas, występująca w roli wysłanniczki Decepticonów.
Przybycie pięknej kusicielki Alice zapowiadało się dla głównego bohatera jak ekscytująca przygoda, a skończyło się – jak na serię Transformers przystało - efektownym mordobiciem i eksplozjami.