Najstarszy działający telewizor w Wielkiej Brytanii (wideo)

Odbiornik telewizyjny z 1936 roku okazał się całkiem sprawnym staruszkiem. Ciekawostką jest system wyświetlania obrazu. Filmy ogląda się w lustrze odbijającym obraz poziomo zamontowanego ekranu. Zobaczcie sami, jak kiedyś oglądało się filmy.

Najstarszy działający telewizor w Wielkiej Brytanii (wideo)
Marek Maruszczak

Odbiornik telewizyjny z 1936 roku okazał się całkiem sprawnym staruszkiem. Ciekawostką jest system wyświetlania obrazu. Filmy ogląda się w lustrze odbijającym obraz poziomo zamontowanego ekranu. Zobaczcie sami, jak kiedyś oglądało się filmy.

Marconiphone 702 z 1936 roku jest własnością Jeffrey'a Borinsky'ego – kolekcjonera zabytkowych telewizorów i radioodbiorników.

Dwunastocalowy (30cm) ekran jest zamontowany w drewnianej szafce i wyświetla 402 linie obrazu. Za pomocą kilku kontrolerów można zmieniać głośność i manipulować ustawieniem ekranu w pionie. Nie ma jednak żadnego przełącznika kanałów, ponieważ w tamtych czasach program był tylko jeden – BBC.

Właściciel wciąż pracuje nad odbiornikiem i powoli wymienia wszystkie nieoryginalne części na ich odpowiedniki z epoki.

Telewizor działa dzięki podłączeniu do zestawu Freeview. Inaczej nie byłby w stanie wyświetlać cyfrowych kanałów.

W czasach swojego powstania odbiornik kosztował 60 gwinei. Współcześnie byłaby to równowartość 11 000 funtów.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.