Największa wpadka w historii mBanku. Kto zawinił?

Klienci największego internetowego banku w Polsce przecierają oczy ze zdziwienia – na ich konta docierają przelewy od nieznanych osób i instytucji. Co się stało?

Gdzie mój przelew? (Fot. Flickr/bark/Lic. CC by)
Gdzie mój przelew? (Fot. Flickr/bark/Lic. CC by)
Łukasz Michalik

Klienci największego internetowego banku w Polsce przecierają oczy ze zdziwienia – na ich konta docierają przelewy od nieznanych osób i instytucji. Co się stało?

Problem zaczął się około południa – do klientów mBanku zaczęły trafiać dziwne przelewy. Wprawdzie wpływające na konta kwoty były prawidłowe, jednak w przychodzących przelewach znalazły się niewłaściwe dane nadawców.

O ile – na razie – nikt z klientów nie poniósł bezpośrednio finansowego uszczerbku z powodu awarii, to jednak spowodowane nią zamieszanie może okazać się bardzo kosztowne.

Problemem, zwłaszcza w przypadku znacznej liczby przychodzących przelewów, może okazać się zaksięgowanie wpłat. Drugą, równie istotną kwestią jest ujawnienie danych osobowych przypadkowych klientów mBanku.

Jak informuje pracownik mBanku, zarówno skala awarii, jak i przewidywany czas jej trwania wciąż pozostają niewiadomą. To jak dotychczas największa wpadka w 10-letniej historii ikony polskiej bankowości internetowej.

Poza popularnym w Sieci mBankiem na te same problemy uskarżają się klienci Multibanku. Obie dotknięte dzisiejszą awarią instytucje należą do BRE Banku.

W pierwszej połowie bieżącego roku na problemy z dostępem do swoich kont narzekali internauci korzystający z usług PKO BP i Alior Banku. Podobny kłopot spotkał później klientów Pekao S.A. i BZ WBK.

Źródło: DI.com.pl

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.