Największe technologiczne niewypały, czyli co miało być przełomowe, ale nie było

Computerworld przypomina 14 największych klap i niewypałów technologicznych, produktów przereklamowanych, takich które zupełnie się nie przyjęły na rynku i zawiodły oczekiwania kupujących. A przecież każda z nich miała się okazać przełomem...

Największe technologiczne niewypały, czyli co miało być przełomowe, ale nie było
Mateusz Gołąb

Computerworld przypomina 14 największych klap i niewypałów technologicznych, produktów przereklamowanych, takich które zupełnie się nie przyjęły na rynku i zawiodły oczekiwania kupujących. A przecież każda z nich miała się okazać przełomem...

Zaczynamy od Apple Newtona, protoplasty wszystkich PDA i innych palmtopów. Owszem, Palm z sukcesem wprowadził na rynek swoje pierwsze Palm Piloty, ale to Apple Newton Message Pad był tym pierwszym. Poza tym, był duży i nieporęczny, pisanie tekstów dołączonym do niego rysikiem było nieco kłopotliwe. No i ta cena – 700 do 1000 dolarów.

Potem, Piotr Waszczuk, wymienia kasetę DAT mającą zastąpić zwykłe kasety magnetofonowe (co jej się nie udało dzięki wprowadzonym wcześniej płytom CD), płyty DIVX (nie mylić z DiVX), które po obejrzeniu filmu wyrzucało się, bez konieczności odniesienia jej do wypożyczalni, komputer IBM PC Junior, mający powalczyć z takimi domowymi komputerami jak Atari, Spectrum czy Commodore. Jednak z powodu znacznego zubożenia jego konfiguracji, ceny i problemów z działaniem wielu programów – jak zwykle się nie udało.

Więcej o takich przypadkach, znajdziecie na stronach Computerworld.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.